Для чого взагалі потрібні робочі станції? Навіщо така потужність, навіщо зайва надійність, навіщо така кількість пам'яті?

Ось такі питання хотілося б торкнутися у цій статті.

І саме на цю тему завдання від клієнта. Хлопці з Pinsel.AR займаються дуже крутою штукою, оцифрування предметів мистецтва у програмі для Львівської галереї мистецтв і не тільки.
Ця копітка праця починається з фотографій, потім їх обробка в програмі Capturing Reality, і друкуванням 3д моделі на принтері.

Ось із чим вони стикаються у повсякденному житті:

«Останній проект який я рендерів, складався з 60 лазерних сканів і 18000 фотографій з фулів фрейм камери на 42 мегапікселі. В результаті це зайняло 7 днів рендеру, кеш файл був більше 200 гіг.

І ця робота робилася достатньо на потужному комп'ютері на базі Core i7 8700k та 32 гб пам'яті.

Уявляєте яка удача, що 7 діб комп'ютер пропрацював баз збоїв, а так буває не завжди. Ну і в цілому величезний час ви не працюєте на техніці, а просто чекаєте коли вона закінчить роботу.

Потрібно вирішити проблему рендерингу картинок, та допомогти хлопцям робити свою роботу максимально швидко та ефективно.

Вирішити потрібно кілька завдань:
1. Збільшити швидкість рендеру у профільній програмі
2. Велика кількість оперативної пам'яті, щоб кеш програми вивантажувався в ОЗУ, а не на диск. Це збільшить надійність та швидкість роботи
3. Стабільність роботи
4. Організувати місце зберігання

Та й не вийти за адекватний бюджет.

Найголовніший параметр – це великий обсяг ОЗУ. Він і визначає систему - це 2 процесори, тому що в 2х процесорній системі є 16 слотів під пам'ять і 8-ми канальний режим роботи. Швидко та недорого. Далі підбираємо процесори, що максимально підходять до бюджету.

Ми зупинилися на такій конфігурації:

Два процесори Intel Xeon E5 2697v3
Пам'ять 256GB DDR4 ECC
Відеокарта RTX 2060
SSD 1TB + 32TB HDD (для зберігання)

За основу цієї станції взяли Двопроцесорну робочу станцію PowerUp #205 Xeon E5 2697 v3/32 GB/SSD 240 GB/GeForce RTX 2060 6GB і "трохи" її прокачали.

Альтернативи цієї збірки знайти дуже важко (але можна), і вони все значно дорожчі (на добру сотню тисяч гривень)

Ось така двопроцесорна робоча станція дозволить виконати цю роботу в рази швидше, і в майбутньому збільшити потужність процесорів і наростити обсяг ОЗУ. Стабільність платформи забезпечується за рахунок серверної материнської плати Tyan та пам'яті ЕСС стандарту.

Станція поїхала до Львівської Галереї мистецтв, а ми чекаємо на перші рендери від хлопців на новій станції. І дуже сподіваємося, на збільшення кількості роботи від цієї команди, це справді важлива і корисна справа!

Ну і звичайно все чекаємо закінчення карантину, щоб побачити це все в живу безпосередньо в музеї.