Багатоядерні процесори Intel і AMD в Lighroom Classic, а чи потрібно?

Коли ми стикаємося із роботою процесорів, то Lighroom Classic демонструє свою двоїстість. З одного боку, більшість "активних" завдань, таких як прокручування зображень, перемикання модулів або використання пензлів, здатні ефективно використовувати лише кілька ядер ЦП, що робить "домашні" процесори Intel або AMD ідеальним вибором. З іншого боку, багато "пасивних" завдань, таких як експорт або генерація інтелектуальних прев'ю, досить добре оптимізовані (адаптовані) для багатопотокової роботи, що робить потужніші процесори, такі як Intel і AMD в лінійці HEDT (High-End Desktop - високопродуктивні настільні) комп'ютери), цілком прийнятним варіантом.

У випадку із запуском компанією AMD Threadripper 3990X 64 Core CPU цілком ймовірно, що ми вже пройшли момент, коли більша кількість ядер здатна видати нам більш високу продуктивність. Суть полягає в тому, що дуже небагато завдань ідеально підходять для масштабування між кількома ядрами процесора. Зниження паралельної ефективності на 0,1% може призвести до того, що процесор 3990X 64 Core видасть лише незначний приріст продуктивності по відношенню до процесора з удвічі меншою кількістю ядер.

Тепер по-простіше) Фактично деякі додатки навпаки демонструють зниження рівня продуктивності при більшій кількості ядер процесора. Цей факт не виправдовує очікувань генерації більшої продуктивності від дорожчого CPU. Беручи до уваги вартість 3990X (ціна на нашому ринку - $3,990) малоймовірно, що цей "обов'язковий до покупки" процесор для користувачів суто Lightroom Classic. Питання полягає в тому, чи існують нішеві користувачі, які матимуть вигоду з цього надзвичайно потужного процесора.

У цій статті ми розглянемо продуктивність 64-ядерного процесора AMD Threadripper 3990X у Lightroom Classic у порівнянні з найновішими процесорами AMD Threadripper, AMD Ryzen, Intel X-серії та Intel 9-го покоління. Якщо вас цікавить, як позначений процесор працює в інших додатках, то скоро з'являться подібні статті про Photoshop, Premiere Pro, After Effects, DaVinci Resolve, думаю багатьом це буде цікаво.

Далі йдуть тести, налаштування та графіки – якщо ви бажаєте пропустити – сміливо переходьте відразу до Висновку. В останньому абзаці знайдете відповідь на запитання статті.

Потрібна робоча станція для Lightroom Classic? Інтернет магазин Power Up пропонує великий асортимент потужних та надійних систем, розроблених спеціально для вашого унікального робочого процесу.

Отже, до тестів та графіків

Нижче наведено специфікації систем, які ми будемо використовувати для нашого тестування:

Декілька зауважень щодо апаратного та програмного забезпечення, що використовується у нашому тестуванні. По-перше, оскільки багато тестованих нами платформ підтримують різні швидкості оперативної пам'яті в залежності від того, скільки планок Ви використовуєте, ми вирішили стандартизувати використання чотирьох планок по 16 ГБ незалежно від того, яка швидкість оперативної пам'яті підтримується "на середньому рівні" (округлюючи в велику сторону, коли це допустимо). Це означає, що останні платформи Ryzen, Threadripper та X-серії використовують DDR4-2933, у той час як Intel 9-го покоління використовує DDR4-2666. По-друге, ми використовуємо охолодження Noctua на всіх наших тестових платформах, але для забезпечення охолодження 3990X при встановленні на наші робочі станції ми встановлюємо водяне охолодження 360мм, але на відкритих тестових майданчиках ми не спостерігали істотного зниження рівня продуктивності даного кулера в порівнянні з більш потужним рідинним аналогом.

Результати тестів

Виходячи з того, що наш тест надав різні оцінки, що базуються на продуктивності окремого завдання, нам також хотілося б надати вам приватні результати для вивчення. Тому таблиця вийшла трохи роздутою. Якщо є конкретне завдання, яке заважає вашому робочому процесу, вивчення необроблених результатів для цього завдання буде більш застосовним, ніж загальні оцінки, розраховані нашим тестом.

Для більш наочного порівняння дані тесту представлені у вигляді діаграми.

І окремо діаграми для активних та пасивних завдань

 

Загалом, 64-х ядерний AMD Threadripper 3990X технічно є найшвидшим процесором, який ми тестували для Lightroom Classic, хоча він і набрав лише приблизно на 3% вище, ніж набагато доступніший Threadripper 3960X 24 Core. Тим не менш, Threadripper 3960X майже завжди буде набагато вигіднішим вибором і більш бюджетним, забезпечуючи доступ до більшого обсягу оперативної пам'яті, швидкого зберігання даних або інших оновлень систем, які в комплексі принесуть більше практичної користі, ніж підняття крихітного рівня продуктивності.

Ми також виявили, що процесори AMD Ryzen (3900X і 3950X) забезпечують більш ніж належну продуктивність для пасивних завдань, при цьому вони на 20% швидше, ніж Threadripper для активних завдань, таких як прокручування зображень, перемикання модулів або використання пензлів. На графіках це все видно.

Якщо ваш робочий процес не пов'язаний з експортом величезної кількості зображень, вам, швидше за все, буде вигідніше використовувати процесори AMD Ryzen, оскільки більшість користувачів віддають перевагу більш швидкому редагуванню, а не швидшому часу експорту.

Загалом, 64-ядерний процесор AMD Threadripper 3990X є найшвидшим процесором, який ми тестували для Lightroom Classic, хоча він лише на кілька відсотків швидше, ніж набагато доступніший за ціною AMD Threadripper 3960X 24-ядерний процесор. Навіть у пасивних завданнях, таких як експорт, який може задіяти множину ядер процесора, 3990X має таку абсурдну кількість ядер, що приріст продуктивності відносно невеликий. Якщо вам необхідно прискорити час експорту, ви отримаєте вищу загальну продуктивність системи з AMD Threadripper 3960X і спрямуйте заощаджені кошти на інші параметри вашої системи, такі як збільшення кількості оперативної пам'яті або швидше зберігання даних. 3990X, безумовно, впорається із цим завданням. Тим не менш, як і більшість інших програм, Lightroom Classic просто не в змозі ефективно використовувати таку незрівнянно велику кількість ядер процесора.

Для більш "типового" користувача, який більш спантеличений продуктивністю при виконанні активних завдань, таких як прокручування зображень, перемикання модулів або використання пензлів, AMD Ryzen 3900X або 3950X, швидше за все, стануть більш оптимальним рішенням, оскільки вони можуть бути на 20% швидше, ніж Threadripper при такому типі навантаження.

Підбиваючи підсумки одним рядком. Для 90% найвибагливіших користувачів варто обмежиться покупкою більш дешевого процесора та зекономлену частину бюджету направити на збільшення обсягу пам'яті. А монстрів рівня 3990х краще залишити для рендерингу та складніших обчислень. Не варто переплачувати за надмірну потужність процесора там, де це не потрібно. Працюй ефективно з Power Up.