Зібрали флешку на 100 Терабайт

Ми в Power Up любимо незвичайні завдання, вони якось вносять різноманітність у монотонне життя комп'ютерника. Ось надійшов запит - потрібний пристрій для зберігання відео архівів. Для продакшн студії, а не те, що ви подумали про домашню порнушку))).

Що тут складного, скажете Ви, NAS у стійку та вирішили проблему. Але …, по-перше, ціна подібного NAS пристрою від 300 000 до 500 000 грн, без урахування дисків і, по-друге, немає серверної кімнати. Цей пристрій має стояти у звичайному офісі. Повинно працювати тихо та з постійним доступом. Це вже цікаво.

Вирішили зібрати сервер у великому та дуже тихому корпусі be quiet! Dark Base Pro 900, в ньому розміщується до 9 дисків 3.5” і є гарна шумоізоляція. Назва be quiet говорить сама за себе.

За основу взяли нашу збірку Сервер двопроцесорний TOWER PowerUp #25 Xeon E5 2670/32 GB/HDD 2 TB х2 Raid/Int Video

Додали до нього 2 RAID контролера Adaptec з можливістю підключити 4 диски на кожен і вивели SSD під систему. Встановили тихохідні вертушки, зібрали модульні кабелі для блоку живлення під купу висновків живлення для HDD. Загалом вийшло непогано.

Вбудовані адаптери мережі на материнці Gigabyte без проблем працюють на швидкості 10ГБ/c, якої вистачає для роботи навіть у величезній мережі. В офісі, з погляду фінансів, вкладених у мережеві пристрої, більше 1ГБ/с не потрібно. Тобто. за цим параметром нашої «флешки» вистачить з 10-кратним запасом.

Як носії інформації встановили 8 дисків по 12 ТБ від Seagate, підключили до RAID контролерів і отримали мега флешку на майже 100 ТБ інформації, вагою 35 кг.

Фото красеня:

Сисадміни вже налаштують роботу сервера під сховище пропишуть всі необхідні фішечки для роботи та збереження даних. Цю частину в оповіданні ми пропустимо, ми все ж таки по «залізній частині».

У результаті ми отримали потужну "флешку", яка може не просто зберігати інформацію тихо та надійно, а й, у разі потреби, і порендерити щось. Апаратна частина дозволяє використовувати комп'ютер максимально різнобічно.

Наскільки це вигідно? Давайте прикинемо: найпростіший NAS для офісу - NAS сервер Synology DS1819+ на 2х ядерному атомі з 4 гб пам'яті і гігабітною сіткою коштує вище 30 000 грн, що трохи дорожче ніж наш варіант з 2-ма процесорами і 32 гб пам'яті. По шуму наша "флешка" вийшла навіть тихіше заводського, а варіанти модернізації - у нашому випадку, просто нескінченні.