Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Додайте товари до кошика

Комп'ютер для Cyberpunk 2077 і Phantom Liberty

Сортування:
Відображення:

Який комп'ютер потрібен для Cyberpunk 2077 у 2026 році

Cyberpunk 2077 і доповнення Phantom Liberty навантажують насамперед відеокарту. Для Full HD на пресеті Ultra з DLSS вистачає GeForce RTX 5050 або RTX 5060: у тестах ComputerBase 2026 року вони видають 83 і 108 FPS. Для 2K з трасуванням променів потрібна RTX 5070 або Radeon RX 9070 XT, для 4K і трасування шляху — RTX 5070 Ti або RTX 5080. До процесора гра має окремі вимоги: для 60 FPS на високих налаштуваннях CD Projekt Red радить Core i7-12700 або Ryzen 7 7800X3D.

У підбірці — ігрові ПК PowerUp з відеокартами актуального покоління: GeForce RTX 5050, 5060, 5060 Ti, 5070, 5070 Ti, 5080 і Radeon RX 9060 XT 16 ГБ та RX 9070 XT. Гра підтримує фірмове масштабування обох лінійок: DLSS 4.5 з генерацією кадрів Multi Frame Generation у GeForce RTX 50 і FSR 4 у Radeon RX 9000. У більшості збірок 32 ГБ оперативної пам'яті — саме стільки потрібно для Ultra і трасування.

Коротко: що брати під Cyberpunk 2077

  • Full HD, Ultra без трасування: RTX 5050 або RTX 5060, 16–32 ГБ пам'яті.
  • Full HD з трасуванням променів: від RTX 5060 — 65 FPS на RT Ultra з DLSS «Якість».
  • 2K: RTX 5060 Ti 16 ГБ без трасування, RTX 5070 або RX 9070 XT — з ним.
  • 4K і трасування шляху: RTX 5070 Ti або RTX 5080 і 32 ГБ пам'яті.
  • Накопичувач: 70 ГБ на SSD, для Ultra і трасування розробник вимагає NVMe.

Системні вимоги Cyberpunk 2077 і Phantom Liberty

Чинні вимоги CD Projekt Red опублікувала до оновлення 2.0 і виходу Phantom Liberty у вересні 2023 року. Вони однакові для основної гри і доповнення. З цієї версії гра не підтримує жорсткі диски — лише SSD. Джерело — сторінка підтримки CD Projekt Red.

Системні вимоги Cyberpunk 2077 починаючи з оновлення 2.0 (основна гра і Phantom Liberty)
Рівень Ціль Відеокарта Процесор ОЗП Накопичувач
Мінімальні Low, 1080p, 30 FPS GTX 1060 6 ГБ, RX 580 8 ГБ, Arc A380 Core i7-6700, Ryzen 5 1600 12 ГБ 70 ГБ SSD
Рекомендовані High, 1080p, 60 FPS RTX 2060 Super, RX 5700 XT, Arc A770 Core i7-12700, Ryzen 7 7800X3D 16 ГБ 70 ГБ SSD
Ultra Ultra, 4K, 60 FPS RTX 3080, RX 7900 XTX Core i9-12900, Ryzen 9 7900X 20 ГБ 70 ГБ NVMe
Трасування: мінімум RT Low, 1080p, 30 FPS RTX 2060, RX 6800 XT, Arc A750 Core i7-9700, Ryzen 5 5600 16 ГБ 70 ГБ SSD
Трасування: рекомендовані RT Ultra, 1080p, 60 FPS RTX 3080 Ti, RX 7900 XTX Core i9-12900, Ryzen 9 7900X 20 ГБ 70 ГБ NVMe
RT Overdrive Трасування шляху, 4K, 60 FPS RTX 4080 Core i9-12900, Ryzen 9 7900X 24 ГБ 70 ГБ NVMe

Як читати цю таблицю у 2026 році:

  • Відеокарти в ній — поколінь 2016–2022 років. За зведеним рейтингом TechPowerUp RTX 5050 швидша за RTX 2060 Super приблизно на третину, RTX 5070 випереджає RTX 3080, а RTX 5070 Ti майже дорівнює RTX 4080 Super. Тому рекомендований рівень перекриває будь-яка збірка підбірки, рівень Ultra — збірки з RTX 5070 і вище, режим Overdrive — з RTX 5070 Ti і RTX 5080.
  • 16 ГБ оперативної пам'яті — лише для високих налаштувань. Для Ultra і трасування променів розробник вказує 20 ГБ, для трасування шляху — 24 ГБ. Найближчий стандартний обсяг для двоканального режиму — 32 ГБ (2×16).
  • Цілі за FPS вказані для замірів розробника. Для режиму Overdrive 60 FPS у 4K студія отримала з увімкненою генерацією кадрів DLSS.
  • Операційна система — 64-бітна Windows 10 або Windows 11, грі потрібен DirectX 12.

Скільки FPS дає кожна відеокарта з підбірки

Нижче — результати німецького видання ComputerBase за 2026 рік. Стенд на Ryzen 7 9800X3D, пресет Ultra, для трасування — RT Ultra, масштабування DLSS 4 або FSR 4 у режимі «Якість», генерацію кадрів вимкнено. Рядки Full HD взято з тесту відеокарт до 300 євро (травень 2026), 2K і 4K — із загального тесту відеокарт 2026 року.

Cyberpunk 2077: середній FPS за даними ComputerBase (2026), у дужках — 1% low
Відеокарта Роздільна здатність Ultra без трасування RT Ultra Збірки
GeForce RTX 5050 8 ГБ 1920×1080 83 (71) 51 (45) ПК з RTX 5050
GeForce RTX 5060 8 ГБ 1920×1080 108 (91) 65 (51) ПК з RTX 5060
GeForce RTX 5060 Ti 16 ГБ 2560×1440 77 (69) 51 (45) ПК з RTX 5060 Ti 16 ГБ
Radeon RX 9060 XT 16 ГБ 2560×1440 72 (61) 44 (38) у цій підбірці
GeForce RTX 5070 12 ГБ 2560×1440 109 (95) 68 (60) ПК з RTX 5070
Radeon RX 9070 XT 16 ГБ 2560×1440 120 (98) 74 (63) у цій підбірці
GeForce RTX 5070 Ti 16 ГБ 2560×1440 125 (108) 88 (74) ПК з RTX 5070 Ti
GeForce RTX 5080 16 ГБ 2560×1440 143 (124) 98 (83) ПК з RTX 5080
GeForce RTX 5070 12 ГБ 3840×2160 53 (49) 36 (33) —
Radeon RX 9070 XT 16 ГБ 3840×2160 64 (54) 39 (33) —
GeForce RTX 5070 Ti 16 ГБ 3840×2160 63 (58) 48 (43) —
GeForce RTX 5080 16 ГБ 3840×2160 76 (68) 55 (49) —

Що видно з цих цифр:

  • Full HD закриває вже RTX 5060. 108 FPS на Ultra і 65 FPS із трасуванням променів — комфортно для монітора 60–144 Гц. RTX 5050 дає 83 FPS без трасування; з ним на цій карті краще вмикати генерацію кадрів.
  • 8 ГБ відеопам'яті — на межі з трасуванням. RTX 5060 зі зниженими текстурами підняла 1% low з 51 до 60 FPS: пам'ять заповнена. У 2K з трасуванням RTX 4060 з 8 ГБ у загальному тесті ComputerBase впала до 25 FPS при 1% low 13,5. Для 2K з трасуванням беріть карту з 12–16 ГБ.
  • Radeon сильні без трасування. RX 9070 XT у 2K швидша за RTX 5070 і на Ultra (120 проти 109 FPS), і з RT Ultra (74 проти 68), але з трасуванням поступається RTX 5070 Ti (88).
  • 4K із трасуванням — лише з генерацією кадрів. Без неї 60 FPS не набирає жодна карта підбірки: у RTX 5080 — 55. На Ultra без трасування 60+ FPS у 4K дають RX 9070 XT, RTX 5070 Ti і RTX 5080.

Трасування шляху, DLSS 4.5 і FSR 4: що змінилося у 2025–2026 роках

Режим RT: Overdrive

RT: Overdrive — трасування шляху: замість окремих ефектів (відображень, тіней, глобального освітлення) освітлення всієї сцени розраховується одним методом. Це найважчий режим гри. Для 4K і 60 FPS у ньому CD Projekt Red вказує RTX 4080, причому з увімкненою генерацією кадрів DLSS. З підбірки цьому рівню відповідають RTX 5070 Ti і RTX 5080. На Radeon режим вмикається, але у вимогах розробника для нього названа лише GeForce.

Генерація кадрів: від x2 до x6

Патч 2.21 (січень 2025 року) додав DLSS 4 з Multi Frame Generation: відеокарти RTX 50 добудовують до трьох кадрів на кожен відмальований. Оновлення 2.5, що вийшло 22 жовтня 2026 року, принесло DLSS 4.5: режим до x6 і динамічну генерацію, яка сама підбирає множник під частоту монітора. Обидва режими працюють лише на RTX 50. Трансформерна модель масштабування другого покоління з того самого оновлення доступна на всіх GeForce RTX.

Генерація кадрів робить картинку плавнішою, але не прискорює реакцію на мишу: затримка визначається реальними кадрами. Тому її вмикають поверх 50–60 «живих» FPS. У 4K з трасуванням шляху без неї не обійтися, а у Full HD на RTX 5060 і вище без трасування вона потрібна хіба що для моніторів 165–240 Гц.

Radeon RX 9000 і FSR 4

З оновленням 2.3 (липень 2025 року) у гру додали FSR 4 — масштабування на основі нейромережі для Radeon RX 9000 — і генерацію кадрів XeSS 2. У версії 2.5 масштабування FSR 3 прибрали: залишилися FSR 2.1, FSR 4 і генерація кадрів FSR 3.1, а в налаштуваннях з'явився перемикач FSR Anti-Lag 2 для зменшення затримки. Для власників RX 9060 XT і RX 9070 XT це масштабування нового покоління без прив'язки до GeForce.

Відеопам'ять, оперативна пам'ять і SSD

  • Відеопам'ять. 8 ГБ (RTX 5050, 5060, 5060 Ti 8 ГБ) — для Full HD. 12 ГБ (RTX 5070) вистачає для 2K з трасуванням променів. 16 ГБ (RTX 5060 Ti 16 ГБ, 5070 Ti, 5080, RX 9060 XT, RX 9070 XT) — запас під трасування шляху і генерацію кадрів, яка теж займає відеопам'ять. Як обсяг пам'яті впливає на FPS в інших іграх, розібрано у статті «Скільки відеопам'яті потрібно у 2026 році».
  • Оперативна пам'ять. Беріть 32 ГБ: для Ultra і трасування розробник вимагає 20–24 ГБ, а поруч із грою зазвичай відкриті браузер і Discord. Частота DDR5 вища за стандартні 5600–6000 МТ/с майже не впливає на FPS — подробиці у статті про DDR5 для ігор. Збірки з потрібним обсягом — у підбірці ігрових ПК з 32 ГБ.
  • Накопичувач. Гра займає 70 ГБ, жорсткі диски з оновлення 2.0 не підтримуються, а для Ultra і трасування CD Projekt Red вказує NVMe. Накопичувач PCIe 5.0 завантаження помітно не прискорить — чому PCIe 4.0 достатньо. У збірках підбірки — SSD від 512 ГБ до 4 ТБ; якщо ставите моди та інші важкі ігри, обирайте від 1 ТБ.

Процесор: де Cyberpunk 2077 впирається в CPU

Вимоги до процесора в гри високі: для 60 FPS на високих налаштуваннях — Core i7-12700 або Ryzen 7 7800X3D, для Ultra і будь-якого трасування — Core i9-12900 або Ryzen 9 7900X. Процесор прораховує натовпи і трафік Найт-Сіті, а трасування променів додає йому роботи з підготовки сцени. Упор у CPU помітний у людних районах і за високої частоти кадрів — наприклад, у Full HD на моніторі 144 Гц і вище.

У підбірці процесори від Core i3-14100F і Ryzen 5 5500 до Ryzen 9 9950X3D. Для Cyberpunk 2077 орієнтуйтеся на такі:

  • Full HD і 2K без трасування: шість продуктивних ядер актуальних поколінь — Core i5-14400F, Core i5-14600K, Core Ultra 5 245KF або 250KF Plus, Ryzen 5 7500F або 9500F.
  • Трасування променів, 144 Гц і вище: Ryzen 7 з 3D V-Cache, Core Ultra 7 265KF або 270K Plus, Core i7-14700K. Збірки на Ryzen 7 7800X3D і Ryzen 7 9800X3D винесені в окремі підбірки; як додатковий кеш допомагає в іграх, пояснює стаття про 3D-кеш.
  • 4K: упор майже повністю у відеокарту, тому доплата за Ryzen 9 або Core Ultra 9 дає мало кадрів — розумніше вкласти її в RTX 5080.

Яку збірку обрати під ваш монітор

Монітор і ціль у Cyberpunk 2077 → відеокарта, пам'ять і підбірка
Монітор і налаштування Відеокарта ОЗП Де дивитися
Full HD 60–144 Гц, Ultra без трасування RTX 5050, RTX 5060 16–32 ГБ ПК для Full HD, недорогі ігрові ПК
Full HD з трасуванням променів RTX 5060, RTX 5060 Ti 32 ГБ ПК з RTX 5060 Ti 8 ГБ
2K 144 Гц, Ultra без трасування RTX 5060 Ti 16 ГБ, RX 9060 XT 16 ГБ 32 ГБ ПК для ігор у 2K
2K з трасуванням променів RTX 5070, RX 9070 XT, RTX 5070 Ti 32 ГБ Збірки з RTX 5070 і вище в цій підбірці
4K, трасування шляху (Overdrive) RTX 5070 Ti, RTX 5080 32–64 ГБ ПК з RTX 5080

Кожен комп'ютер PowerUp перед відправкою проходить стрес-тест не менше 4 годин в AIDA64 і FurMark. Гарантія на ігрові ПК — 2 роки. Нова пошта доставляє за 1–3 дні, замовлення, оброблені до 12:00, відправляються того ж дня; у Києві комп'ютер можна забрати в Петропавлівській Борщагівці й перевірити до оплати. Оплатити частинами можна через ПриватБанк або ПУМБ — умови на сторінці ігрових ПК у кредит. Якщо потрібної зв'язки процесора і відеокарти в підбірці немає, її зберуть під замовлення.

Часті запитання про ПК для Cyberpunk 2077

Який комп'ютер потрібен для Cyberpunk 2077?

Для Full HD на Ultra — відеокарта рівня RTX 5050 або RTX 5060, 16–32 ГБ оперативної пам'яті та SSD на 70 ГБ. Для 2K з трасуванням променів — RTX 5070 або Radeon RX 9070 XT і 32 ГБ. Для 4K і трасування шляху — RTX 5070 Ti або RTX 5080, 32 ГБ і NVMe SSD. Процесор — від Core i5-14400F або Ryzen 5 7500F, для трасування краще Ryzen 7 з 3D-кешем або Core Ultra 7.

Скільки FPS у Cyberpunk 2077 на RTX 5060?

У тесті ComputerBase 2026 року у Full HD на пресеті Ultra з DLSS «Якість» — 108 FPS, із трасуванням променів RT Ultra — 65 FPS при 1% low 51. З генерацією кадрів DLSS лічильник показує більше, але відгук залишається на рівні реальних кадрів.

Чи вистачить 8 ГБ відеопам'яті для Cyberpunk 2077?

Для Full HD — так, зокрема з трасуванням променів, але це межа: у тесті ComputerBase RTX 5060 зі зниженими текстурами підняла 1% low з 51 до 60 FPS. Для 2K з трасуванням і режиму Overdrive беріть відеокарту з 12–16 ГБ.

Скільки оперативної пам'яті потрібно для Cyberpunk 2077 і Phantom Liberty?

За вимогами CD Projekt Red — 16 ГБ для високих налаштувань, 20 ГБ для Ultra і трасування променів, 24 ГБ для RT Overdrive. Вимоги однакові для основної гри і доповнення. У збірці це означає 32 ГБ (2×16).

Яка відеокарта потрібна для трасування шляху (RT Overdrive)?

CD Projekt Red вказує RTX 4080 для 4K і 60 FPS, причому замір зроблено з генерацією кадрів DLSS. З актуальних відеокарт цьому рівню відповідають RTX 5070 Ti і RTX 5080. З оновленням 2.5 на RTX 50 доступна генерація кадрів DLSS 4.5 до x6.

GeForce чи Radeon для Cyberpunk 2077?

Без трасування Radeon RX 9070 XT у 2K швидша за RTX 5070: 120 проти 109 FPS. З трасуванням променів вона теж трохи попереду (74 проти 68), але поступається RTX 5070 Ti (88). Для трасування шляху і генерації кадрів x4–x6 обирайте GeForce RTX 50: Multi Frame Generation працює лише на них. Radeon RX 9000 отримують у грі масштабування FSR 4.

Чи потрібен SSD для Cyberpunk 2077?

Так. З оновлення 2.0 жорсткі диски не підтримуються: грі потрібно 70 ГБ на SSD, а для Ultra і трасування променів CD Projekt Red вказує NVMe. Накопичувач PCIe 5.0 не обов'язковий — PCIe 4.0 достатньо.

Який процесор потрібен для Cyberpunk 2077?

Для 60 FPS на високих налаштуваннях CD Projekt Red радить Core i7-12700 або Ryzen 7 7800X3D, для Ultra і трасування — Core i9-12900 або Ryzen 9 7900X. Із сучасних процесорів для Full HD і 2K вистачає шести продуктивних ядер (Core i5-14400F, Ryzen 5 7500F), для трасування і моніторів 144 Гц і вище краще Ryzen 7 7800X3D або 9800X3D. У 4K упор майже повністю у відеокарту.