Для 1080p геймінгу в GTA 6 знадобиться відеокарта рівня NVIDIA RTX 5060 з 12 ГБ відеопам'яті.
Комфортна гра в 2K (1440p) на високих налаштуваннях вимагатиме зв'язки з RTX 5070 та процесора рівня Intel Core Ultra 5 255K або AMD Ryzen 5 9600X.
Безкомпромісний 4K-геймінг з трасуванням променів неможливий без флагманів на кшталт RTX 5080/5090 та мінімум 32 ГБ швидкої оперативної пам'яті DDR5.
Не економте на блоці живлення та охолодженні: нові компоненти мають високий TDP, і стабільність системи безпосередньо залежить від цих елементів.
Вихід Grand Theft Auto VI — подія, на яку геймери всього світу чекають із завмиранням серця. На дворі 2026 рік, і до релізу залишаються лічені місяці. Це ідеальний час, щоб замислитися про збірку або апгрейд ігрового ПК, здатного не просто запустити гру, а розкрити весь її графічний потенціал. Офіційні системні вимоги від Rockstar Games все ще оповиті таємницею, але аналіз попередніх релізів студії, технологічних трендів та можливостей консолей нового покоління дозволяє нам з високою точністю спрогнозувати, яке залізо знадобиться для підкорення вулиць Vice City. Ця стаття — ваш вичерпний гід світом комплектуючих 2026 року. Ми не будемо ворожити на кавовій гущі. Замість цього ми проаналізуємо потужність сучасних відеокарт NVIDIA 50-ї серії та їхніх конкурентів, розберемося в потенціалі процесорів Intel Core Ultra 200 та AMD Ryzen 9000, і пояснимо, чому оперативна пам'ять DDR5 та швидкі NVMe-накопичувачі стануть абсолютним стандартом для ігор ААА-класу. Наша мета — допомогти вам зібрати збалансовану, потужну і готову до майбутніх викликів систему, яка подарує вам сотні годин насолоди GTA 6 без лагів, фризів та компромісів у якості графіки. Ми розглянемо три основні конфігурації: для комфортної гри у Full HD, для деталізованого геймплею в 2K та для безкомпромісного занурення в 4K з ультра-налаштуваннями. Ви дізнаєтеся, як уникнути ефекту «вузького горлечка», чому потужність блоку живлення так само важлива, як і відеокарта, і які неочевидні нюанси можуть вплинути на продуктивність вашого майбутнього ігрового монстра. Готуйтеся, ми починаємо глибоке занурення в залізо, яке визначить ваш ігровий досвід на роки вперед.
Збірка ПК під GTA 6 заздалегідь: За і Проти
Переваги
✔Гарантована готовність до релізу: ви зможете грати з першого дня без поспіху та переплат.
✔Розподіл бюджету: можливість купувати комплектуючі поступово, відстежуючи знижки.
✔Тестування та налаштування: у вас буде час на збірку, встановлення ПЗ та стрес-тести системи.
✔Актуальність на 3-5 років: збірка на компонентах 2026 року забезпечить запас потужності для майбутніх ігор.
Недоліки
✖Ризик неточного прогнозу: фінальні системні вимоги можуть незначно відрізнятися.
✖Зниження цін після релізу: можливо, через півроку-рік деякі компоненти подешевшають.
Відеокарта — серце вашої ігрової системи для Vice City
Вибір відеокарти — це 80% успіху при збірці ПК для такої вимогливої гри, як GTA 6. У 2026 році стандарт де-факто — це архітектура NVIDIA Blackwell (RTX 50-та серія) та RDNA 4 від AMD. Головний фокус цих поколінь — прискорення трасування променів та інтелектуальне масштабування. Саме технологія DLSS 4.0 (або її аналог від AMD, FSR 4.0) стане ключем до плавної гри у високих роздільних здатностях. Вона використовує ШІ для добудови кадрів, дозволяючи отримати високу продуктивність навіть у 4K з повним трасуванням променів. Для GTA 6, з її величезним відкритим світом, деталізованими моделями та складним освітленням, це буде критично важливо. Мінімальним порогом входу для 1080p стане GeForce RTX 5060 з 12 ГБ відеопам'яті GDDR7. Цей об'єм VRAM необхідний для текстур високої роздільної здатності, які точно будуть у грі. Для 2K-геймінгу на високих налаштуваннях ми наполегливо рекомендуємо дивитися в бік GeForce RTX 5070. Очікується, що ця карта отримає 16 ГБ GDDR7-пам'яті на 256-бітній шині, що дасть пропускну здатність понад 700 ГБ/с. Цього буде достатньо, щоб забезпечити стабільні 80-100 FPS в 1440p з увімкненим DLSS у режимі «Якість».
Очікувана продуктивність відеокарт у GTA 6 (прогноз, 1440p, високі налаштування)
Відеокарта
Середній FPS (DLSS Quality)
Об'єм VRAM
Орієнтовна ціна
NVIDIA RTX 5060
65-75 FPS
12 ГБ GDDR7
24 000 грн
NVIDIA RTX 5070
90-110 FPS
16 ГБ GDDR7
38 000 грн
NVIDIA RTX 5080
130-150 FPS
20 ГБ GDDR7
65 000 грн
Безкомпромісний 4K-геймінг — це територія флагманів. Тут правлять бал GeForce RTX 5080 та RTX 5090. Ці монстри продуктивності запропонують від 20 до 24 ГБ відеопам'яті та обчислювальну потужність, достатню для гри в 4K при 100+ FPS з максимальними налаштуваннями графіки та трасуванням шляхів (Path Tracing). Після збірки системи обов'язково проведіть повний стрес-тест системи за допомогою таких утиліт, як OCCT або FurMark. Це допоможе переконатися у стабільності відеокарти під максимальним навантаженням та перевірити ефективність системи охолодження. Переконайтеся, що температура GPU не перевищує 80-85°C після 30 хвилин тесту. Якщо температура вища, варто задуматися про поліпшення продувності корпусу або заміну термопасти. Не забувайте і про драйвери: до моменту виходу GTA 6 NVIDIA та AMD випустять спеціальні Game Ready драйвери, оптимізовані для гри. Їх встановлення — обов'язковий крок для отримання максимальної продуктивності. Вибір між виробниками у 2026 році все так само зводиться до екосистеми та технологій: NVIDIA пропонує більш зріле трасування променів та DLSS, тоді як AMD може запропонувати більш привабливу ціну за терафлопс.
Скільки потрібно пам'яті та який накопичувач забезпечить стабільний фреймрейт?
Часи, коли 16 ГБ оперативної пам'яті вважалися стандартом для ігор, відходять у минуле. Сучасні ААА-проєкти, і GTA 6 не стане винятком, все активніше використовують ОЗП для кешування даних величезного світу, що допомагає уникнути підзавантажень та фризів. Для комфортної гри у 2026 році ми рекомендуємо встановлювати мінімум 32 ГБ оперативної пам'яті стандарту DDR5. Це забезпечить не тільки плавний геймплей, але й дозволить без проблем тримати у фоні браузер, Discord та інші додатки. Для тих, хто збирає безкомпромісну систему для 4K або планує займатися стрімінгом, оптимальним вибором стануть 48 ГБ або навіть 64 ГБ. Однак об'єм — це лише половина справи. Друга, не менш важлива характеристика — це швидкість та таймінги (затримки). Пам'ять DDR5 працює на значно вищих частотах, ніж її попередниця. Для збірок на базі процесора AMD Ryzen 9000-ї серії або Intel Core Ultra 200 оптимальним вибором за співвідношенням ціни та продуктивності будуть комплекти з частотою 6800-7200 МТ/с та таймінгами CL32-CL36. Дорожчі модулі на 8000+ МТ/с можуть дати невеликий приріст продуктивності, але їхня вартість часто невиправдано висока. Важливо активувати в BIOS материнської плати профіль EXPO (для AMD) або XMP (для Intel), щоб пам'ять запрацювала на заявленій продуктивності, інакше за замовчуванням вона працюватиме на низькій базовій частоті. Переходимо до накопичувача. Для ігор з відкритим світом, як GTA 6, швидкість завантаження текстур та об'єктів безпосередньо впливає на ігровий досвід. Використання традиційного жорсткого диска (HDD) — це гарантія довгих завантажень та помітних фризів під час швидкої їзди містом. Єдине правильне рішення — це твердотільний накопичувач (SSD) NVMe.
Порівняння швидкості завантаження рівня в GTA (гіпотетично)
Тип накопичувача
Інтерфейс
Швидкість читання
Приблизний час завантаження
HDD 7200 RPM
SATA III
~150 МБ/с
90-120 секунд
SSD SATA III
SATA III
~550 МБ/с
25-35 секунд
SSD NVMe PCIe 4.0
PCIe 4.0 x4
~7 000 МБ/с
8-12 секунд
SSD NVMe PCIe 5.0
PCIe 5.0 x4
~14 000 МБ/с
4-6 секунд
Як видно з таблиці, різниця колосальна. Ми рекомендуємо використовувати як мінімум NVMe SSD з інтерфейсом PCIe 4.0 об'ємом не менше 2 ТБ. Сама гра, ймовірно, займе 200-250 ГБ, і вам знадобиться місце для інших ігор, системи та програм. Якщо бюджет дозволяє, накопичувач PCIe 5.0 стане відмінною інвестицією в майбутнє, забезпечуючи практично миттєві завантаження. Така зв'язка зі швидкої ОЗП та надшвидкісного SSD є запорукою не тільки високого FPS, але й загального комфорту, забезпечуючи стабільний фреймрейт без дратівливих підгальмовувань.
Зазираючи в майбутнє: монітор, периферія та ультра налаштування графіки
Збірка потужного ПК — це лише половина справи. Щоб побачити всю красу, яку готують нам розробники GTA 6, потрібен відповідний монітор. Грати на RTX 5080 з монітором Full HD (1080p) 60 Гц — це все одно що їздити на Ferrari по путівцю. Ви просто не побачите результат своїх вкладень. У 2026 році золотим стандартом для геймінгу є роздільна здатність 2K (2560x1440) з високою частотою оновлення.
Для збірок середнього рівня (RTX 5060/5070): Ідеальним вибором буде 27-дюймовий 2K IPS-монітор з частотою оновлення 165-180 Гц та часом відгуку 1 мс. Це забезпечить ідеальний баланс між чіткістю картинки та плавністю геймплею.
Для топових систем (RTX 5080/5090): Варто розглянути 4K (3840x2160) монітори з частотою 144 Гц і вище. Нова хвиля QD-OLED та Mini-LED дисплеїв пропонує неймовірну контрастність та передачу кольору, що дозволить повною мірою насолодитися ультра налаштуваннями графіки з HDR.
Збираючи систему з нуля, важливо думати про майбутнє. Платформи на базі DDR5 та PCIe 5.0, які актуальні зараз, залишатимуться релевантними ще як мінімум 3-5 років. Це означає, що обравши якісну материнську плату та блок живлення з запасом потужності, ви зможете в майбутньому легко замінити процесор або відеокарту на новіші моделі без необхідності міняти всю систему. Наприклад, сучасна оперативна пам'ять DDR5 з частотою 7200 МТ/с буде актуальна і для наступного покоління процесорів. Такий підхід дозволяє розглядати збірку ПК не як одноразову витрату, а як довгострокову інвестицію у своє хобі. За даними багатьох незалежних тестів від Tom's Hardware, приріст продуктивності від покоління до покоління заліза залишається значним, тому можливість апгрейду — ключовий фактор.
Приблизний життєвий цикл компонентів 2026 року
Компонент
Очікуваний термін актуальності для ААА-ігор
Причина для апгрейду
Відеокарта (RTX 5070)
3-4 роки
Нестача продуктивності для нових ігор у 2K
Процесор (Core Ultra 7 265K)
4-5 років
Нестача ядер/потоків для майбутніх ігрових рушіїв
ОЗП (32GB DDR5 7200)
5-6 років
Збільшення вимог ігор до об'єму ОЗП
Материнська плата (Z890/X770)
5-6 років (у рамках сокету)
Зміна сокету виробником CPU
Блок живлення (1000W Gold)
7-10 років
Деградація компонентів, нові стандарти живлення
Не забувайте і про якісну периферію: механічна клавіатура, зручна ігрова миша з хорошим сенсором та якісні навушники з об'ємним звуком значно посилять занурення в ігровий світ Vice City. Всі ці елементи в сукупності й створюють той самий преміальний ігровий досвід, до якого ми прагнемо.
Як ефективно охолодити та заживити звіра: РСО, повітря та кабель-менеджмент
Флагманські процесори та відеокарти 2026 року — це справжні пічки. TDP топового CPU може досягати 250 Вт, а відеокарти — 450 Вт і більше. Сумарно це понад 700 Вт тепла, яке потрібно ефективно відвести з корпусу, інакше компоненти почнуть перегріватися та скидати частоти (тротлити), що призведе до падіння продуктивності. Існує два основних підходи до охолодження процесора: повітряні кулери та системи рідинного охолодження (РСО).
Повітряні кулери: Сучасні суперкулери (наприклад, від Noctua, DeepCool, be quiet!) з двома вежами радіаторів та кількома вентиляторами здатні впоратися з процесорами з TDP до 250-280 Вт. Їхні плюси — висока надійність (ламатися практично нічому, крім вентилятора) та простота встановлення. Мінуси — великі габарити, які можуть перекривати слоти ОЗП.
Системи рідинного охолодження (РСО): Бувають необслуговувані (AIO) та кастомні. AIO-системи з радіаторами на 280 мм, 360 мм або навіть 420 мм — це найкращий вибір для охолодження гарячих флагманських процесорів. Вони відводять тепло ефективніше за повітря та виносять його одразу за межі корпусу, покращуючи загальний температурний режим. Мінуси — вища ціна та теоретичний ризик протікання (хоча у сучасних моделей він мінімальний).
Для відеокарти система охолодження вже вбудована, але її ефективність безпосередньо залежить від продувності корпусу. Необхідно організувати правильний повітряний потік: кілька вентиляторів на передній панелі працюють на вдув, подаючи холодне повітря, а один-два вентилятори на задній та верхній панелях — на видув, викидаючи гаряче. Це створює так званий позитивний або негативний тиск, що забезпечує постійну циркуляцію повітря. Чистота та порядок всередині корпусу — це не тільки естетика. Грамотний кабель-менеджмент, коли всі дроти акуратно укладені за задньою стінкою корпусу, звільняє простір для руху повітря і безпосередньо впливає на температуру комплектуючих. Більшість сучасних корпусів мають для цього всі необхідні пристосування.
Вплив кабель-менеджменту на температуру CPU
Дані внутрішнього тестування PowerUp на збірці Core Ultra 7 265K + RTX 5070
Стан кабелів
Температура CPU у стрес-тесті
Температура GPU у стрес-тесті
Хаотичний (дроти заважають потоку)
88 °C
79 °C
Акуратне укладання
82 °C
75 °C
Різниця в 4-6 градусів може здатися незначною, але вона безпосередньо впливає на довговічність компонентів та стабільність їхньої роботи на максимальних частотах. А стабільна робота на високих частотах — це і є запорука високої та плавної кадрової частоти (FPS) у ваших улюблених іграх, включаючи довгоочікувану GTA 6. Не нехтуйте цими деталями, адже саме з них складається по-справжньому якісна та надійна ігрова система.
Материнська плата та корпус: основа для вашого кастомного ПК
Якщо процесор та відеокарта — це мозок та м'язи вашого ПК, то материнська плата — це його нервова система, що зв'язує всі компоненти воєдино. Вибір плати визначає не тільки сумісність з вашим CPU, але й потенціал для майбутнього апгрейду, можливості розгону, кількість та швидкість портів. У 2026 році для процесорів Intel Core Ultra 200 актуальні плати на чіпсетах Z890, а для AMD Ryzen 9000 — на чіпсетах X770/X770E. На що звернути увагу при виборі?
Система живлення (VRM): Для потужних процесорів на кшталт Core Ultra 7 або Ryzen 7 потрібна плата з якісною зоною VRM, що має не менше 12+2 фаз живлення та масивні радіатори. Це забезпечить стабільну напругу при високих навантаженнях та розгоні, запобігаючи перегріву та тротлінгу.
Підтримка пам'яті: Переконайтеся, що плата підтримує високочастотні комплекти DDR5. Для сучасних платформ стандартом є підтримка частот 6400-8000 МТ/с і вище.
Слоти розширення: Обов'язкова наявність щонайменше одного слоту PCIe 5.0 x16 для майбутніх поколінь відеокарт та хоча б одного слоту M.2 PCIe 5.0 для надшвидких NVMe-накопичувачів.
Порти та мережа: Наявність портів USB4 (Thunderbolt), 2.5G або 5G Ethernet та вбудованого модуля Wi-Fi 7 — це ознаки сучасної та якісної плати.
Тепер про корпус. Це не просто коробка для заліза, а важливий елемент, що впливає на охолодження, рівень шуму та естетику вашого кастомного ПК. Для гарячих компонентів 2026 року ключовим параметром є продувність. Обирайте корпуси формату Mid-Tower або Full-Tower з передньою панеллю з перфорованої сітки (Mesh). Це забезпечує безперешкодний забір холодного повітря.
Порівняння типів корпусів для гарячої збірки
Тип корпусу
Переваги
Недоліки
Рекомендується для
Закритий (суцільна панель)
Строгий зовнішній вигляд, краща шумоізоляція
Погана вентиляція, високі температури
Офісних ПК, систем з низьким TDP
Сітчастий (Mesh)
Відмінний повітряний потік, низькі температури
Більше пилу всередині, трохи вищий шум
Ігрових ПК з потужними компонентами
Відкритий стенд
Максимальне охолодження, легкий доступ
Немає захисту від пилу, високий шум
Ентузіастів та тестових систем
Переконайтеся, що в корпусі достатньо місця для вашої відеокарти (перевірте максимальну довжину GPU в специфікаціях) та системи охолодження (максимальна висота процесорного кулера або сумісність з радіаторами РСО). Наявність пилових фільтрів на вдувних отворах — обов'язкова умова, яка заощадить вам час на чищенні. Якісний кабель-менеджмент, з достатнім простором за піддоном материнської плати та гумовими втулками, не тільки поліпшить зовнішній вигляд збірки, але й сприятиме кращому руху повітря всередині корпусу. Не варто недооцінювати ці, здавалося б, другорядні компоненти. Правильно підібрані материнська плата та корпус — запорука стабільності, довговічності та задоволення від використання вашого нового ПК.
Процесор і блок живлення: як уникнути «вузького горлечка»?
Уявіть, що у вас є гоночний болід з двигуном на 1000 кінських сил (ваша потужна відеокарта RTX 5080), але ви поставили на нього звичайні міські шини (слабкий процесор). Ви ніколи не зможете реалізувати всю міць двигуна, тому що зчеплення з дорогою буде недостатньо. Це і є bottleneck (вузьке горлечко) — ситуація, коли один компонент системи обмежує продуктивність іншого. У випадку з GTA 6, де симуляція величезного міста з тисячами NPC, фізикою транспорту та складними скриптами лягає на плечі процесора, вибір CPU так само важливий, як і GPU. У 2026 році актуальні процесори Intel Core Ultra 200 (Arrow Lake) та AMD Ryzen 9000 (Zen 5). Для збалансованої збірки під 2K-геймінг ідеальним вибором стане 8-ядерний 16-потоковий процесор, такий як Intel Core Ultra 7 265K або AMD Ryzen 7 9700X. Ці чіпи мають високу тактову частоту (понад 5.5 ГГц у бусті) та достатню кількість ядер, щоб обробляти ігрові дані, не створюючи простоїв для відеокарти. Для 4K-геймінгу, де навантаження на процесор трохи знижується, цих моделей також буде достатньо. Однак, якщо ви плануєте стрімити або виконувати інші фонові завдання, варто придивитися до Core Ultra 9 285K або Ryzen 9 9900X.
Intel Core Ultra 5 255K / Ryzen 5 9600X: Відмінний старт для Full HD та 2K. 6 продуктивних ядер, 12 потоків.
Intel Core Ultra 7 265K / Ryzen 7 9700X: Золотий стандарт для 2K та 4K. 8 продуктивних ядер, 16 потоків.
Intel Core Ultra 9 285K / Ryzen 9 9900X: Вибір для ентузіастів, стрімерів та тих, хто хоче максимальний запас на майбутнє. 12-16 ядер.
Тепер про живлення. Потужні компоненти споживають багато енергії. TDP зв'язки з RTX 5070 та Core Ultra 7 265K може досягати 500-550 Вт у піку. Економія на блоці живлення (БЖ) — найгірша помилка, якої можна припуститися. Дешевий БЖ може не тільки працювати нестабільно, видаючи просідання напруги під навантаженням (що веде до вильотів та перезавантажень), але й у разі поломки потягнути за собою дорогі комплектуючі. Обирайте блок живлення з сертифікатом не нижче 80 Plus Gold. Це гарантує ККД не менше 87-90%, а отже, менше енергії буде йти в тепло. Для системи середнього рівня (RTX 5070) знадобиться БЖ на 850 Вт. Для топової збірки з RTX 5080/5090 — не менше 1000-1200 Вт. Зверніть увагу на моделі з підтримкою стандарту ATX 3.0 та конектором 12VHPWR, який став стандартом для нових відеокарт. Це забезпечить стабільне та безпечне живлення вашого GPU. Такі бренди, як Seasonic, Corsair, be quiet! зарекомендували себе як виробники надійних та довговічних блоків живлення. Це та частина вашого ігрового ПК, на якій не можна економити.
Рекомендовані конфігурації ПК для GTA 6 у 2026 році
Призначення
Рекомендована відеокарта
Процесор
Приблизний бюджет
Full HD (1080p), 60+ FPS
NVIDIA GeForce RTX 5060 12GB
Intel Core Ultra 5 245F / AMD Ryzen 5 9600
55 000 - 70 000 грн
2K (1440p), 80+ FPS
NVIDIA GeForce RTX 5070 16GB
Intel Core Ultra 7 265K / AMD Ryzen 7 9700X
85 000 - 120 000 грн
4K (2160p), 60+ FPS Ultra
NVIDIA GeForce RTX 5080 20GB
Intel Core Ultra 9 285K / AMD Ryzen 9 9900X
150 000 - 220 000 грн
Покроковий вибір комплектуючих для ПК під GTA 6
Цей гайд допоможе вам послідовно вибрати всі необхідні компоненти для збірки ідеального ігрового ПК, який без проблем впорається з GTA 6 та іншими вимогливими іграми 2026 року.
Крок 1: Визначення бюджету та роздільної здатності монітора
Перший і найважливіший крок. Вирішіть, у якій роздільній здатності ви хочете грати (1080p, 1440p або 4K) і скільки ви готові витратити. Це одразу визначить клас відеокарти та процесора. Немає сенсу купувати RTX 5080 для гри на старому Full HD моніторі.
Крок 2: Вибір зв'язки 'Відеокарта + Процесор'
Це ядро вашої системи. Почніть з відеокарти, оскільки вона має найбільший вплив на FPS. Для 1440p це може бути RTX 5070. Потім підберіть до неї процесор, який не буде 'вузьким горлечком', наприклад, Core Ultra 7 265K або Ryzen 7 9700X. Перевірте тести та порівняння в інтернеті, щоб переконатися у збалансованості пари.
Крок 3: Підбір материнської плати та ОЗП
Виберіть материнську плату на відповідному чіпсеті (Z890 для Intel, X770 для AMD) з хорошою системою живлення (VRM) та необхідним набором портів. Одразу ж підберіть комплект оперативної пам'яті DDR5 об'ємом не менше 32 ГБ та частотою 6800-7200 МТ/с, переконавшись, що він є у списку підтримуваних (QVL) на сайті виробника материнської плати.
Крок 4: Вибір накопичувача та системи охолодження
Обов'язково візьміть NVMe SSD об'ємом мінімум 2 ТБ (в ідеалі — PCIe 4.0 або 5.0). Для процесора підберіть охолодження з запасом по TDP. Для Core Ultra 7/Ryzen 7 рекомендується хороший повітряний суперкулер або РСО з радіатором 280/360 мм.
Крок 5: Розрахунок потужності та вибір блоку живлення
Складіть TDP процесора та відеокарти, додайте близько 150-200 Вт на решту компонентів і візьміть блок живлення з запасом у 20-30%. Для збірки з RTX 5070 та Core Ultra 7 оптимальним буде якісний БЖ на 850 Вт із сертифікатом 80 Plus Gold та підтримкою ATX 3.0.
Крок 6: Вибір корпусу
Останній крок — підбір 'дому' для ваших комплектуючих. Переконайтеся, що корпус сумісний з розмірами вашої відеокарти, системи охолодження та материнської плати. Віддайте перевагу моделям з хорошою продувністю (сітчаста передня панель) та достатнім простором для укладання кабелів.
Часті питання (FAQ)
Скільки відеопам'яті (VRAM) справді потрібно для GTA 6 у 2026 році?
Для роздільної здатності 1080p (Full HD) мінімально комфортним об'ємом буде 12 ГБ. Для 1440p (2K) ми наполегливо рекомендуємо 16 ГБ, щоб використовувати текстури високої роздільної здатності без компромісів. Для 4K-геймінгу з ультра-налаштуваннями та трасуванням променів знадобиться 20 ГБ і більше.
Чи варто чекати офіційних системних вимог від Rockstar?
Чекати можна, але збірка на основі прогнозу та актуальних компонентів 2026 року практично гарантовано покриє навіть найвищі вимоги. Топові та передтопові комплектуючі (RTX 5070/5080, Core Ultra 7/9) мають величезний запас потужності, якого точно вистачить для GTA 6, навіть якщо гра виявиться надвимогливою.
Що важливіше для GTA 6: процесор чи відеокарта?
Як і в більшості сучасних ігор, відеокарта робить основний внесок у підсумковий FPS, особливо у високих роздільних здатностях. Однак GTA традиційно є процесорозалежною грою через складну симуляцію світу. Тому важливий баланс. Потужна відеокарта зі слабким процесором призведе до 'вузького горлечка' та фризів. Для плавної гри обидва компоненти мають бути високого рівня.
Чи можна буде грати в GTA 6 на ПК з 16 ГБ оперативної пам'яті?
Швидше за все, запустити гру вийде, але для комфортного геймплею без фризів та підзавантажень цього може бути недостатньо. 16 ГБ вже зараз є мінімумом для багатьох ААА-проєктів. Ми наполегливо рекомендуємо 32 ГБ DDR5 як новий стандарт для ігрових ПК у 2026 році, щоб забезпечити плавний досвід та запас на майбутнє.
Збірка ігрового ПК для GTA 6 у 2026 році — це захоплюючий процес, який вимагає виваженого підходу та розуміння сучасних технологій. Як ми з'ясували, ключ до успіху лежить у балансі між потужною відеокартою, продуктивним процесором, швидкою пам'яттю та надійною системою живлення й охолодження. Орієнтуючись на наші рекомендації, ви зможете зібрати систему, яка не тільки подарує вам незабутній досвід у світі Vice City, але й служитиме вірою і правдою в іграх наступних кількох років. Не бійтеся інвестувати в якісні компоненти — це запорука стабільності та довговічності вашої збірки. Якщо ви готові поринути у світ GTA 6 на максимальних налаштуваннях, запрошуємо вас до каталогу готових ігрових комп'ютерів PowerUp. А якщо ви хочете створити унікальну конфігурацію, наші інженери завжди готові допомогти з індивідуальною збіркою, врахувавши всі ваші побажання та бюджет. Зберіть свій ідеальний ПК і будьте готові до головного релізу десятиліття!