Серед запитань, на які доводиться відповідати нашим фахівцям, є й таке - а чи йтимуть ігри на професійній карті, чи комфортно грати на непризначених для цього графічних пристроях?

Відповідаємо.

Технічно, це цілком реально. Ігрові від професійних не дуже-то й відрізняються, якщо говорити про продукцію NVIDIA і AMD. А чи доцільно так чинити, ми наведемо приклад з графіками тестів.

Порівняння професійної та ігрової відеокарти

Беремо відеокарту NVIDIA RTX A4000, дивимося технічні характеристики GeForce RTX 3070Ti. Підходить? Загалом - так. Єдина істотна відмінність - нижчі частоти GPU і пам'яті. Чи зможе компенсуватися знижена частота вдвічі більшою кількістю пам'яті (16 GB проти 8)?

Пропонуємо результати тестів - на першому графіку роздільна здатність 1440, на іншому - 4К.

 

Підсумок - з топовою ігровою картою NVIDIA RTX A4000 конкурувати не може. Навіть розгін не допоміг. Знижені частоти, порівняно з конкурентом, відіграють найважливішу роль. Більший об'єм пам'яті ролі не відіграє. У результаті, професійна графічна карта NVIDIA RTX A4000 може конкурувати з GeForce RTX 3060Ti, яка поступається за характеристиками RTX 3070Ti. Проте, А4000 без проблем видає 50-60 к/с з роздільною здатністю 4К - це хороший результат.

Подивимося з іншого боку на порівняння NVIDIA RTX A4000 з GeForce RTX 3070Ti. Ігрова карта набагато більш "ненажерлива" в плані електроенергії - на цілих 150Вт. Деякі карти, наприклад, Radeon RX 6600 XT і подібні, при великих витратах енергії набагато менш продуктивні. Наочні результати тесту - на зображенні.

Висновок: купити NVIDIA RTX A4000 і використовувати її замість ігрової недоцільно. По-перше, ви програєте в продуктивності (хоча виграєте в енергозбереженні), по-друге, за ті гроші, які коштує А4000, можна купити потужнішу ігрову карту. Але, якщо є така можливість без додаткових витрат, грати на професійній відеокарті навіть у важкі сучасні ігри можна без особливих труднощів і з хорошим fps.