Відеокарти з 8 ГБ "на борту" гарні для роботи з візуалізацією, а ось наявність 16 ГБ відкриває нові можливості. Саме збільшений розмір пам'яті дає змогу NVIDIA Quadro RTX A4000, так само, як і Quadro RTX 5000 на базі Turing, дає змогу працювати зі складнішими проєктами.

NVIDIA Quadro RTX A4000 - це одношаровий графічний процесор, з максимумом енергоспоживання 140 Вт. Живлення подається через роз'єм PCIe 6 контактів. Існує досить багато форм-факторів для настільних ПК.

Крім великого об'єму пам'яті, чимале значення має застосування інноваційної архітектури Ampere, яка в картах NVIDIA дає помітне збільшення продуктивності в більшості додатків. Робота відеокарти з великою кількістю ядер CUDA для загальної обробки, тензорних ядер 3 покоління для операцій зі штучним інтелектом, а також, ядер RT 2 покоління для апаратного трасування променів. Про підсумки тестування ми напишемо далі.

Характеристики NVIDIA Quadro RTX A4000

Трохи технічних характеристик NVIDIA Quadro RTX A4000:

  1. 4 порти DisplayPort 4a - можливість працювати з 4 моніторами з роздільною здатністю до 5K.
  2. Вентилятор-нагнітач, який виводить гаряче повітря безпосередньо за корпус робочої станції. Це дає змогу більш щільно розміщувати відеокарти всередині середніх розмірів корпусу.
  3. Немає підтримки NVlink (не можна об'єднати пам'ять), але наявність 16 ГБ цілком вистачає для завдань. Кілька графічних процесорів Quadro RTX A4000 цілком можуть змагатися в продуктивності (і ціні) з більш потужними картами A5000 і A6000.
  4. Наявність корисних функцій для фахівців: Quadro Sync II, NVIDIA Mosaic, 3D Stereo та інших.

Тести NVIDIA Quadro RTX A4000

Підсумки тестів представлені в декількох додатках, які використовуються для візуалізації, рендерингу та 3D-моделювання. Для наочності, протестовано кілька відеокарт.

Тести V-Ray

Дуже популярний додаток для створення візуалізації та комп'ютерної графіки. За підсумками, CUDA NVIDIA RTX A4000 показала в 1,6 раза більшу швидкість, ніж NVIDIA Quadro RTX 4000, і в 3,5 раза швидше, ніж Quadro P4000.

Тест V-Ray

Luxion Keyshot

Тест Luxion Keyshot для анімації та 3D-рендерінгу (входить до програми KeyShot Viewer) видав ще помітніший відрив від NVIDIA Quadro RTX 4000 - в 1,9 раза. Quadro P4000 безнадійно відстала.

Luxion Keyshot

Solidworks Visualize

Цей додаток дає змогу оперативно створювати фотореалістичні зображення. За допомогою Solidworks Visualize оптимізує витрати, створює продуктивні візуальні матеріали та прискорює вихід на ринок готових виробів. 100-прохідна візуалізація графічним процесором NVIDIA RTX A4000 була забезпечена за 22 секунди, в той час як Quadro P4000 "впоралася" тільки за 105 секунд.

Solidworks Visualize

Enscape 2.6

Це інструмент для архітекторів, які працюють з OpenGL. Це програмне забезпечення призначене для швидкої візуалізації будь-яких матеріалів. Тут використовуються елементи трасування променів, а новітні версії працюють з API Vulkan. У цьому додатку відеокарта NVIDIA RTX A4000 продемонструвала якісну роботу з 30 FPS. Якщо порівнювати з NVIDIA Quadro RTX 4000 - приріст швидкості в 2 рази. А Quadro P4000 повільніша в 3-4 рази.

Тест Enscape 2.6

Autodesk VRED Professional 2022

Спеціалізований додаток, який використовується в автомобілебудуванні. Його сфера - створення 3D-графіки, віртуальної реальності та віртуального прототипування. В Автодекс застосовується технологія OpenGL, пропонується кілька рівнів згладжування в теперішньому часі (це важливо для віртуального згладжування країв кузова авто). Подібні обчислення дуже вимогливі до ресурсів графічних карт. На графіках тестування наведені результати з відключеним АА (згладжування в теперішньому часі) і надвисоким. Цікаво те, що відеокарта NVIDIA RTX A4000 забезпечила високі результати (понад 30 кадрів/сек за роздільної здатності 4К із середнім згладжуванням) там, де раніше використовували тільки професійні карти преміум-класу.

Тест Autodesk VRED Professional

Тест Autodesk VRED Professional

Unreal Engine

Надзвичайно популярний дизайнерський інструмент на сьогоднішній день. Коли він тільки з'явився, великою перевагою було трасування променів у реальному часі з прискоренням на GPU. Це здійснюється через трасування променів Microsoft DirectX. У нас машина і квартира тестувалися без трасування променів і з ним.

Тест Unreal Engine

VRMark

Як видно з назви, це тест віртуальної реальності. У ньому використовуються DirectX 11 і DirectX 12. Так, VRMark призначений насамперед для тестування ігор у 3D, але за ним можна судити про ефективність ігрового рушія.

Тест VRMark

Solidworks 2021

Цей застосунок цікавий тим, що з ним можна простежити ефект від більш потужної графічної карти. Працюючи із сучасною версією OpenGL 4.5, можна більше навантажувати відеокарту алгоритмами - це дає виграш більш продуктивним пристроям.

Продуктивність новітніх графічних процесорів складно отримати на 100% через обмеження програми центральним процесором. Цей недолік вирішується за допомогою спеціальних інструментів візуалізації в реальному часі.

Найпопулярніший спосіб перегляду моделей у Solidworks - режим затемнення з краями. У цьому програма не відрізняється від більшості інструментів САПР. Використовуючи тест SPECaps для Solidworks 2021, можна побачити позитивні результати. Наприклад, NVIDIA RTX A4000 в 1.1 раза швидша за NVIDIA RTX 4000, і в 1.44 раза - за відеокарту Quadro P4000.

Наявність реалістичних стилів відображення для перегляду моделей у реальному часі - теж перевага Solidworks 2021. Такі ефекти, як відображення навколишнього простору, тіней підлоги, а також, додавання реалістичних матеріалів можна отримати, якщо працювати з Solidworks на професійних відеокартах.

Такі стилі перегляду більше працюють саме з графічною картою, обмеження частотою процесора мінімізується. Якщо протестувати NVIDIA RTX A4000 з активованими Shadows, RealVien, Ambient Occlusion, результати покажуть випередження NVIDIA RTX 4000 в 1,16 раза, і Quadro P4000 в 1,57 раза.

Тест Solidworks 2021