Процесори AMD Ryzen серії 5000 дуже гідно показують себе у програмі Revit! Дані чіпи не тільки вражають параметрами, але і лідирують за рівнем продуктивності у всіх аспектах, що тестуються нами Revit. Наприклад, модель Intel Core 10-го покоління часом поступається AMD всього на 5-10%. Це несуттєва різниця для тих, хто не виконує обсягів рендерингу. В іншому ж AMD Ryzen 7 5800X декларує феноменальну продуктивність, яка за фактом така ж хороша, як і в моделях Ryzen 9 з великою кількістю ядер набагато меншу вартість. Тим, хто часто виконує рендеринг, можуть розглядати 5950X з порівнянною продуктивністю моделювання і приблизно на 50% більшою швидкістю рендерингу, або потенційно перейти на лінійку Dual Xeon з великою кількістю ядер.

Єдиним і дуже суттєвим недоліком даних процесорів є їхня відсутність на ринку протягом декількох місяців після запуску наприкінці 2020 року. Ми з нетерпінням чекаємо на можливість запропонувати процесори AMD Ryzen у наших системах моделювання Revit, як тільки вони будуть доступні. А поки що дивимося тести і робимо висновки.

Вступ

На даний момент процесори AMD Ryzen 5000 Series виявили високий рівень продуктивності в широкому спектрі додатків, і тепер у нас є можливість зіставити їх роботу з процесорами Intel Core в програмі Autodesk Revit 2021. Довгий час однопоточна продуктивність Intel дозволяла компанії залишатися лідерами серед загальних в той час як AMD відмовлялися від робочих навантажень із великою кількістю потоків, таких як рендеринг та моделювання. Однак зі своїми останніми моделями Ryzen AMD стали лідером за кількістю інструкцій за такт і випередила Intel за тактовою частотою, тому подивимося, як це впливає на реальну обробку в такому популярному програмному забезпеченні, як BIM.

Тестове обладнання

Нижче наведено докладні характеристики використовуваних нами тестових платформ:

 

 

Відомості про тест

Оскільки ми не маємо власного набору тестів для Revit, ми будемо використовувати вихідні дані для порівняльної оцінки. На момент написання цієї статті остання версія програми – 3.3, яка, у свою чергу, підтримує останню версію Revit (2021 р.), тому ми її використовуватимемо. Оскільки основна увага приділяється продуктивності процесора, ми використали попереднє встановлення «Full_Standard». Вона запускає кожну частину тесту по три рази, а потім усереднює результати.

 

 

 

Результати та аналіз

Наведено порівняльні результати. У деяких випадках це сукупність усіх результатів у цьому розділі (наприклад, «Експорт»), щоб уникнути великої кількості (понад 20) окремих графіків. Ці ситуації позначаються словом «Total» у заголовку. Оцінки процесорів AMD Ryzen показані зеленим кольором (дивно, так?), а процесори Intel Core – синім, і кожна діаграма відсортована за продуктивністю (найшвидші вгорі):

У тесті файлу оновлення ми бачимо, що нові процесори AMD працюють дуже добре – приблизно на 9% швидше, ніж моделі Intel.

Створення моделі – це сукупність кількох коротких тестів, пов'язаних зі створенням та зміною різних аспектів проекту в Revit. Знову ж таки, тут процесори AMD випередили Intel, хоча і з меншим відривом, ніж у попередньому графіку.

Як і в попередньому тесті моделі, цей показник експорту також є комбінацією декількох окремих тестів: експорт усіх видів проекту в різні типи файлів (PNG, DWF, DWG), а також друк цих видів як у векторних, так і в растрових зображеннях. І знову AMD Ryzen 5000 Series показав найшвидші результати.

Оскільки перші три діаграми охоплюють завдання Revit, які в основному є однопотоковими, а отже, і продуктивність у них ідентична, цей тест рендерингу дуже ефективно використовує кілька ядер у процесорі. Це дозволяє 10-ядерному Intel i9 10900K випередити 8-ядерний 5800X від AMD, але лише незначною мірою, а чіпи AMD з великою кількістю ядер набагато перевершують те, що пропонує Intel.

Зверніть увагу на те, що ці результати стосуються лише вбудованого механізму рендерингу Revit. Тому, якщо ви використовуєте таку плагін, як V-Ray, вам буде цікаво переглянути інші статті для цього програмного забезпечення.

Цей останній тест присвячений графічній продуктивності при перегляді моделей: зміна стилів перегляду, оновлення, обертання і т. д. На ці завдання також може сильно вплинути відеокарта та інші системні характеристики, але тут варто відзначити, як процесори AMD випереджають Intel.

То чи підходять процесори AMD Ryzen серії 5000 для Revit?

Безумовно, процесори AMD Ryzen серії 5000 більш ніж гідно виявили себе в цьому додатку! Тим не менш, незважаючи на всі його переваги та переваги, про які ми згадували вище (такі як загальний рівень продуктивності, випередження Intel на 8-9% при роботі, високу швидкість рендерингу на багатоядерних процесорах у рендерингу тощо), новий AMD Ryzen 7 5800X має один істотний недолік, здатний спонукати кінцевого користувача в бік Intel: його відсутність для фактичного замовлення з усіма ризиками для замовника (терміни поставок і їх можливі зриви, післяпродажне обслуговування і т.д.). Ну і ціна Значно вище Core i7 10700К. Виходячи з результатів тестів і щоденної практичності, команда фахівців Power Up рекомендує вибирати для повсякденної роботи все ж таки процесори від Intel і не переплачувати за незначний рівень продуктивності. А порівняно потужніший і недоступніший до замовлення AMD залишити виключно для рендерингу, але й порівнювати його потрібно з 2х процесорними системами на процесорах Xeon, які більш схожі за ціною робочої станції на 5950x.

Працюйте ефективно з Power Up.