|
Кількість
|
Вартість
|
||
|
|
|||
|
|
|||
Ігровий ПК з RTX 4060 у 2026 році: що тягне, з яким процесором брати та коли краще RTX 5060
GeForce RTX 4060 8 ГБ — відеокарта для Full HD. У тесті TechPowerUp на максимальних налаштуваннях без DLSS вона видає в середньому 74,4 FPS у 24 іграх у 1080p та 52,5 FPS у 1440p. У PowerUp RTX 4060 стоїть у збірках із процесорами від Core i3-14100F до Core i7-13700KF і від Ryzen 5 5600 до Ryzen 7 7700. Кожен комп'ютер проходить стрес-тест не менше 4 годин і отримує гарантію 24 місяці.
RTX 4060 вийшла 29 червня 2023 року і вже знята з виробництва — її місце зайняла RTX 5060, яка в середньому на 26% швидша у Full HD. Нижче — FPS у конкретних іграх, порівняння з RTX 3060, 5050, 5060 і 4060 Ti, підбір процесора, пам'яті та SSD і випадки, коли збірка з RTX 4060 залишається розумною покупкою.
Коротко про ПК з RTX 4060
- Клас: Full HD на високих і максимальних налаштуваннях; 2K — з DLSS.
- Середній FPS (TechPowerUp, 24 гри, максимум, без DLSS): 74,4 у 1080p та 52,5 у 1440p.
- Відеопам'ять: 8 ГБ GDDR6, 128 біт. У важких новинках текстури ставте «Високі», а не «Ультра».
- DLSS: є Super Resolution на моделі DLSS 4.5 та генерація кадрів ×2. Багатокадрової генерації (×3–×6) немає — вона тільки у RTX 50.
- Живлення: 115 Вт TGP, NVIDIA рекомендує БЖ від 550 Вт. У наших збірках — 650 або 750 Вт 80+ Bronze.
- Покупка: стрес-тест від 4 годин, гарантія 2 роки, Нова пошта за 1–3 дні або самовивіз у Києві з перевіркою до оплати.
Характеристики GeForce RTX 4060
Вузьку 128-бітну шину RTX 4060 компенсує кешем L2 на 24 МБ — у 8 разів більше, ніж у RTX 3060. У Full HD кеш справляється, тому RTX 4060 обганяє RTX 3060 12 ГБ на 16%. У 1440p даних більше, і відрив скорочується до 12%.
| Параметр | GeForce RTX 4060 |
|---|---|
| Архітектура і чіп | Ada Lovelace, AD107, техпроцес TSMC 4N |
| Ядра CUDA / RT / тензорні | 3072 / 24 (3-го покоління) / 96 (4-го покоління) |
| Частота Boost | 2460 МГц у референса, у карт із заводським розгоном вища |
| Відеопам'ять | 8 ГБ GDDR6, 17 Гбіт/с, шина 128 біт, 272 ГБ/с |
| Кеш L2 | 24 МБ |
| Інтерфейс | PCI Express 4.0 x8 |
| Потужність | TGP 115 Вт; в середньому 110 Вт в іграх (замір NVIDIA по 22 іграх) |
| Рекомендований блок живлення | 550 Вт |
| Відеокодек | 1 NVENC 8-го покоління: кодування та декодування AV1 |
| Технології | DLSS Super Resolution, DLAA, Ray Reconstruction, генерація кадрів ×2, Reflex |
| Виходи | Зазвичай HDMI 2.1 та 3× DisplayPort 1.4a, точний набір залежить від виробника |
| Вихід на ринок / статус | 29 червня 2023 року / знята з виробництва (End-of-life) |
Версії Founders Edition у RTX 4060 немає: усі карти випускають партнери NVIDIA, і відрізняються вони системою охолодження, шумом і довжиною. Чим партнерська карта відрізняється від референсної, розібрано в статті Founders Edition або AIB. Виробника відеокарти в конкретній збірці уточнюйте у менеджера до оплати.
Що тягне RTX 4060: FPS в іграх
Цифри — з тесту TechPowerUp (липень 2025 року). Умови: максимальні налаштування, рідна роздільна здатність, без DLSS і FSR, трасування променів вимкнене, процесор Ryzen 7 9800X3D. З Core i5 або Ryzen 5 у сценах, які навантажують процесор, FPS буде трохи нижчим.
| Гра | RTX 4060 | RTX 5060 | RTX 3060 12 ГБ | Як грати на RTX 4060 |
|---|---|---|---|---|
| Counter-Strike 2 | 220 | 279 | 190 | Вистачає для моніторів 144–165 Гц; для 240 Гц важливіший процесор |
| Baldur's Gate 3 | 97 | 121 | 87 | Максимальні налаштування |
| Cyberpunk 2077 | 78 | 102 | 69 | Максимум без трасування; з RT — DLSS «Якість» та генерація кадрів |
| Kingdom Come: Deliverance II | 73 | 95 | 62 | Максимальні налаштування |
| S.T.A.L.K.E.R. 2 | 49 | 62 | 42 | DLSS «Якість» або пресет «Високі» для 60+ FPS |
| Monster Hunter Wilds | 33 | 43 | 30 | DLSS та генерація кадрів — так гру розраховував і розробник |
| Black Myth: Wukong | 28 | 36 | 23 | Середні або високі налаштування з DLSS |
| Середнє по 24 іграх | 74 | 94 | 64 | — |
Офіційні вимоги у Steam підтверджують клас відеокарти. Cyberpunk 2077 рекомендує RTX 2060 Super — RTX 4060 потужніша. Battlefield 6 рекомендує RTX 3060 Ti, а RTX 4060 повільніша за неї приблизно на 10%. Kingdom Come: Deliverance II та S.T.A.L.K.E.R. 2 рекомендують RTX 4070, DOOM: The Dark Ages — RTX 3080 для 1440p. У нових AAA-проєктах RTX 4060 знаходиться між мінімальними та рекомендованими вимогами. Комфортна ціль для неї — Full HD 60+ FPS із DLSS там, де без нього менше ніж 60.
У 1440p середній результат — 52,5 FPS. Для 2K-монітора вмикайте DLSS «Якість»: гра рендерить кадр у 1707×960 і масштабує його до 2560×1440 — пікселів при цьому менше, ніж у нативному Full HD. Якщо монітор 2K на 144 Гц і вище, дивіться ПК з RTX 5060 Ti 16 ГБ (+43% до RTX 4060) або ПК з RTX 5070 (+93%).
RTX 4060 проти RTX 3050, 3060, 5050, 5060, 4060 Ti та 4070
Рейтинг — з бази TechPowerUp, RTX 4060 = 100%. FPS — середні по 24 іграх із того ж тесту, що й таблиця вище.
| Відеокарта | Рейтинг, RTX 4060 = 100% | FPS 1080p / 1440p | Пам'ять, шина | PCIe | TGP | Генерація кадрів DLSS | Підбірка |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RTX 3050 8 ГБ | 53% | 46,2 / 32,9 | 8 ГБ GDDR6, 128 біт | 4.0 x8 | 130 Вт | Немає | ПК з RTX 3050 8 ГБ |
| RTX 3060 12 ГБ | 85% | 64,3 / 46,9 | 12 ГБ GDDR6, 192 біт | 4.0 x16 | 170 Вт | Немає | Нових збірок немає |
| RTX 5050 | 97% | 72,2 / 50,1 | 8 ГБ GDDR6, 128 біт | 5.0 x8 | 130 Вт | ×2–×6 | ПК з RTX 5050 |
| RTX 4060 | 100% | 74,4 / 52,5 | 8 ГБ GDDR6, 128 біт | 4.0 x8 | 115 Вт | ×2 | Ця сторінка |
| RTX 5060 | 123% | 94,0 / 65,6 | 8 ГБ GDDR7, 128 біт | 5.0 x8 | 145 Вт | ×2–×6 | ПК з RTX 5060 |
| RTX 4060 Ti 8 ГБ | 125% | 93,8 / 67,4 | 8 ГБ GDDR6, 128 біт | 4.0 x8 | 160 Вт | ×2 | ПК з RTX 4060 Ti 8 ГБ |
| RTX 5060 Ti 16 ГБ | 143% | 106,2 / 77,8 | 16 ГБ GDDR7, 128 біт | 5.0 x8 | 180 Вт | ×2–×6 | ПК з RTX 5060 Ti 16 ГБ |
| RTX 4070 | 164% | 122,6 / 89,7 | 12 ГБ GDDR6X, 192 біт | 4.0 x16 | 200 Вт | ×2 | ПК з RTX 4070 |
| RTX 5070 | 183% | 143,6 / 108,4 | 12 ГБ GDDR7, 192 біт | 5.0 x16 | 250 Вт | ×2–×6 | ПК з RTX 5070 |
RTX 5050 відстає від RTX 4060 всього на 3%, а RTX 4060 Ti 8 ГБ за швидкістю дорівнює RTX 5060. Багатокадрова генерація ×3 та ×4 з'явилася в DLSS 4, динамічна до ×6 — в DLSS 4.5 (оновлення застосунку NVIDIA у квітні 2026 року). Обидві працюють лише на RTX 50. Модель масштабування DLSS 4.5 RTX 4060 отримує цілком: за даними NVIDIA, RTX 40 та 50 прискорюють її через FP8. У RTX 20 і 30 FP8 немає, і нова модель знижує у них FPS сильніше.
RTX 4060 або RTX 3060 12 ГБ
Нових збірок із RTX 3060 у каталозі PowerUp немає. RTX 4060 швидша на 16% у Full HD та на 12% у 1440p. Ще вона має генерацію кадрів DLSS та апаратне кодування AV1 для стріму, а споживає на 55 Вт менше. У рендері Blender різниця ще більша: медіана Blender Open Data (Blender 4.5, OptiX) — 3182 бали у RTX 4060 проти 2155 у RTX 3060, +48%. Перевага RTX 3060 одна — 12 ГБ пам'яті. В іграх, де 8 ГБ не вистачає на ультра-текстури, 3060 працює рівніше, але в інших сценаріях програє.
RTX 4060 або RTX 5060: що вибрати у 2026 році
RTX 5060 швидша за RTX 4060 на 26% у Full HD та на 25% у 1440p. Відеопам'яті в обох по 8 ГБ, але у RTX 5060 це GDDR7 із пропускною здатністю 448 ГБ/с проти 272 ГБ/с. Ще RTX 5060 має багатокадрову генерацію, NVENC 9-го покоління та декодер NVDEC із підтримкою відео 4:2:2. За це вона бере на 30 Вт більше (145 проти 115 Вт), а рекомендований блок живлення у обох однаковий — 550 Вт.
- Беріть RTX 5060, якщо збірка з нею на тому ж процесорі, пам'яті та SSD коштує стільки ж або не набагато дорожче. Ще один привід — нові AAA-ігри: тут стануть у пригоді +26% FPS та генерація кадрів ×3–×6.
- RTX 4060 виправдана, якщо потрібна конфігурація з нею дешевша. Вона підходить для кіберспорту: в CS2 — близько 220 FPS. Ще один аргумент — менше тепла в корпусе: 115 Вт від відеокарти замість 145.
- Ні та, ні інша не є найкращим вибором для 2K на високих та ультра-текстурах в іграх 2025–2026 років — для цього краще 16 ГБ. Варіанти: RTX 5060 Ti 16 ГБ або RTX 4060 Ti 16 ГБ.
RTX 4060 знята з виробництва, тому збірки з нею з'являються в каталозі та зникають, коли закінчуються відеокарти на складі. Драйвери Game Ready для RTX 40 виходять як і раніше, на гарантію це не впливає — 24 місяці на весь комп'ютер. Якщо потрібної конфігурації з RTX 4060 немає в наявності, менеджер запропонує аналог на RTX 5060 або RTX 5050.
Який процесор потрібен для RTX 4060
В іграх на максимальних налаштуваннях швидкість впирається в RTX 4060, а не в процесор. Процесор вирішує у кіберспорті на моніторах 144–240 Гц та в іграх із великим відкритим світом. Ще він важливий, якщо ви стрімите або працюєте. У Steam рекомендовані процесори вказані разом із відеокартами рівня RTX 2060 Super–4070. Battlefield 6 рекомендує Core i7-10700 або Ryzen 7 3700X, Cyberpunk 2077 — Core i7-12700 або Ryzen 7 7800X3D, S.T.A.L.K.E.R. 2 — Core i7-11700 або Ryzen 7 5800X.
| Процесор | Ядра / потоки, частота | Платформа у збірці | Для чого | Підбірка |
|---|---|---|---|---|
| Core i3-14100F | 4 / 8, до 4,7 ГГц | LGA1700, H610, DDR4 або DDR5 | CS2, Valorant, Dota 2, онлайн-ігри. Новим AAA мало 4 ядер | ПК на i3-14100F |
| Core i5-12400F | 6 / 12, до 4,4 ГГц | LGA1700, H610, DDR4 | Початкова пара для AAA у Full HD | ПК на i5-12400F |
| Core i5-13400F, i5-14400F | 10 / 16 (6P + 4E), до 4,6 / 4,7 ГГц | LGA1700, H610, DDR4 або DDR5 | AAA у Full HD, гра зі стрімом через NVENC | ПК на i5-13400F, ПК на i5-14400F |
| Core i5-14600K | 14 / 20 (6P + 8E), до 5,3 ГГц | LGA1700, B760, СВО 240 мм, БЖ 750 Вт | Кіберспорт на 165–240 Гц, запас під більш потужну відеокарту, Quick Sync для монтажу | ПК на i5-14600K |
| Core i7-13700KF | 16 / 24 (8P + 8E), до 5,4 ГГц | LGA1700, B760, СВО 240 мм, БЖ 750 Вт, SSD + HDD | Ігри та робота: рендер на процесорі, компіляція проєктів, архів на HDD | Всі ігрові ПК |
| Core Ultra 5 245KF | 14 / 14 (6P + 8E), до 5,2 ГГц | LGA1851, B860, DDR5 | Платформа LGA1851: DDR5, у процесора є лінії PCIe 5.0 | ПК на Core Ultra 5 245KF |
| Ryzen 5 5600 | 6 / 12, до 4,4 ГГц | AM4, A520 (PCIe 3.0), DDR4 | Бюджетна збірка. Відеокарта працює в режимі PCIe 3.0 x8 | ПК на Ryzen 5 5600 |
| Ryzen 5 8400F, 7500F | 6 / 12, до 4,7 / 5,0 ГГц; L3 16 / 32 МБ | AM5, A620, DDR5 | AM5 із заміною процесора без зміни плати: AMD підтримує сокет до 2029 року | ПК на Ryzen 5 |
| Ryzen 7 8700F, 7700 | 8 / 16, до 5,0 / 5,3 ГГц; L3 16 / 32 МБ | AM5, A620, DDR5 | 8 ядер, як у рекомендаціях нових AAA; ігри та стрім | ПК на Ryzen 7 |
У Ryzen 5 8400F та Ryzen 7 8700F кеш L3 вдвічі менший, ніж у 7500F і 7700, — 16 МБ проти 32. В іграх, чутливих до кешу, це знижує FPS. Для кіберспорту на високій частоті кадрів беріть 7500F або 7700. Чому обсяг кешу так впливає на FPS, пояснює стаття про 3D V-Cache.
Платформа та PCIe x8: де RTX 4060 втрачає швидкість
RTX 4060 підключається по 8 лініях PCIe. На платах H610, B760, A620 і B860 це PCIe 4.0 x8 — близько 15,8 ГБ/с, відеокарта працює без обмежень. У збірці на Ryzen 5 5600 стоїть плата A520 зі слотом PCIe 3.0, тому пропускна здатність вдвічі нижча, близько 7,9 ГБ/с.
Зазвичай різниця невелика. У тесті TechPowerUp RTX 5060 Ti в режимі PCIe 3.0 x8 втратила в середньому 4% FPS, а з трасуванням — 5%. Втрати зростають, коли грі не вистачає 8 ГБ і текстури підвантажуються з оперативної пам'яті через шину. У тесті TechSpot Dragon Age: The Veilguard на PCIe 3.0 видала 27 FPS із 8-гігабайтною RTX 5060 Ti проти 66 FPS із 16-гігабайтною. На платформі A520 слідкуйте, щоб гра вкладалася у 8 ГБ відеопам'яті.
8 ГБ відеопам'яті: які налаштування ставити
У Full HD на високих налаштуваннях 8 ГБ вистачає майже у всіх іграх. Винятки з тестів 2025 року — Alan Wake 2 та Assassin's Creed Shadows. Проблеми починаються на ультра-текстурах і з трасуванням променів у нових проєктах. У тесті TechSpot RTX 5060 Ti 8 ГБ у Spider-Man 2 (1080p, Very High) видала 49 FPS проти 78 у версії на 16 ГБ. Indiana Jones and the Great Circle у 1440p вище середніх налаштувань на 8 ГБ вилітає.
- Текстури тримайте на «Високих» у Indiana Jones, Spider-Man 2, Hogwarts Legacy з RT, Alan Wake 2 та Assassin's Creed Shadows. Різниця з «Ультра» у Full HD майже непомітна, а нестача пам'яті дає ривки.
- DLSS зменшує буфери кадру, але не текстури: при переповненні пам'яті він допомагає лише частково.
- Генерація кадрів також займає відеопам'ять. За даними NVIDIA, модель DLSS 4 витрачає на 30% менше пам'яті, ніж модель DLSS 3.
- Індикатор пам'яті в налаштуваннях графіки (він є у Spider-Man 2, The Last of Us Part I та іграх серії Resident Evil) не повинен виходити за межу.
Детальні тести 8, 12 і 16 ГБ із вимогами нових ігор — у статті скільки відеопам'яті потрібно у 2026 році.
Пам'ять, SSD, охолодження та блок живлення у збірках з RTX 4060
- Оперативна пам'ять — 16 або 32 ГБ. Для S.T.A.L.K.E.R. 2, Kingdom Come: Deliverance II, DOOM: The Dark Ages та Indiana Jones у Steam рекомендовано 32 ГБ. Якщо граєте в новинки, вибирайте збірку на 32 ГБ. Для кіберспорту та ігор минулих років вистачить 16 ГБ. DDR4 стоїть на платах H610 D4, B760 D4 і A520, DDR5 — на H610 D5, B760 D5, A620 і B860. Чому DDR4 в іграх відстає менше, ніж здається за частотою, розібрано в статті про оперативну пам'ять.
- SSD — 512 ГБ або 1 ТБ. В одній збірці є ще HDD на 1 ТБ. За вимогами Steam Cyberpunk 2077 займає 70 ГБ, Battlefield 6 — 80 ГБ, Kingdom Come: Deliverance II та DOOM: The Dark Ages — по 100 ГБ, S.T.A.L.K.E.R. 2 — 160 ГБ. На 512 ГБ разом із Windows поміщаються 3–4 великі ігри. Чи потрібен PCIe 5.0, пояснює стаття про вибір SSD.
- Охолодження. Більшість процесорів, включаючи Core Ultra 5 245KF, охолоджує баштовий кулер зі 120-мм вентилятором. У Core i5-14600K та Core i7-13700KF стоїть СВО на 240 мм. RTX 4060 споживає 115 Вт — менше, ніж RTX 5060 (145 Вт) і RTX 3060 (170 Вт), тому вимоги до продуву корпусу в неї нижчі. Коли СВО виправдана, розібрано в статті СВО або повітря.
- Блок живлення — 650 або 750 Вт 80+ Bronze при рекомендації NVIDIA 550 Вт. Запас стане в пригоді при апгрейді: для RTX 5070 NVIDIA рекомендує 650 Вт, для RTX 5070 Ti — 750 Вт. Сумісність роз'ємів живлення нової відеокарти перевірте у менеджера. Чи потрібен модульний БЖ, пояснює окрема стаття.
RTX 4060 для стріму, монтажу та нейромереж
NVENC 8-го покоління кодує відео в AV1, і процесор при стрімі не навантажується. YouTube рекомендує для трансляції 1080p60 бітрейт 12 Мбіт/с в AV1 проти 17 Мбіт/с в H.264, тобто AV1 дає ту саму картинку при меншому трафіку. Кодувальник у RTX 4060 один, як і у RTX 5060. Збірки під трансляції зібрані у підбірці ПК для стрімінгу.
Для монтажу врахуйте одну особливість: відео 4:2:2 10 біт із камер Sony, Canon і Panasonic RTX 4060 не декодує — таку функцію отримали лише RTX 50. Таймлайн із HEVC 4:2:2 прискорює Quick Sync, а він є лише у процесорах Intel без літери F. Серед збірок з RTX 4060 це Core i5-14600K. Для професійного монтажу підходять комп'ютери для відеомонтажу.
Для локальних нейромереж 8 ГБ — мінімум. У Ollama модель Qwen2.5 7B займає 4,7 ГБ і поміщається цілком, 14B важить 9 ГБ і частково йде в оперативну пам'ять — швидкість генерації падає. Для моделей від 14B потрібна карта на 16 ГБ, наприклад RTX 5060 Ti 16 ГБ.
Як ми збираємо та перевіряємо ПК з RTX 4060
- Тест. Кожен комп'ютер проходить стрес-тест не менше 4 годин у AIDA64 і FurMark: перевіряємо стабільність і температури процесора та відеокарти.
- Гарантія 24 місяці за гарантійним талоном. Ремонт в офісі займає в середньому 1–2 дні, на час очікування деталей є підмінний фонд. Невикористаний ПК можна повернути протягом 14 днів. Умови — на сторінці гарантії та повернення.
- Доставка. Нова пошта довозить за 1–3 дні, замовлення, оброблене до 12:00, відправляється того ж дня. Посилка застрахована на повну вартість. Самовивіз — у Петропавлівській Борщагівці під Києвом: комп'ютер можна увімкнути та перевірити до оплати.
- Оплата. Можна на розрахунковий рахунок без комісії, безготівковим розрахунком з ПДВ або післяплатою. Є оплата частинами ПриватБанку та ПУМБ: до 6 платежів, +5% до ціни. Детально — на сторінці ігрових ПК у розстрочку та в розділі оплати та доставки.
- Зміна конфігурації. Якщо потрібно більше пам'яті, другий SSD або інша відеокарта, напишіть у коментарі до замовлення. Ціна перераховується до оплати.
Готовий ПК або самостійна збірка з тих самих деталей — порівняння за ціною, часом і ризиками є в статті готовий ПК проти збірки. Загальний порядок вибору відеокарти, процесора та пам'яті описаний у гіді з вибору ігрового ПК.
Часті запитання про ПК з RTX 4060
Що потягне RTX 4060 у 2026 році?
Більшість ігор у Full HD на високих і максимальних налаштуваннях. У тесті TechPowerUp середній результат по 24 іграх — 74,4 FPS у 1080p без DLSS: Counter-Strike 2 — близько 220 FPS, Cyberpunk 2077 — 78, Kingdom Come: Deliverance II — 73. Найважчим новинкам на кшталт S.T.A.L.K.E.R. 2 (49 FPS) та Monster Hunter Wilds (33 FPS) для 60+ FPS потрібні DLSS і генерація кадрів.
Чи підійде RTX 4060 для 2K-монітора?
З DLSS — так. На максимальних налаштуваннях без DLSS RTX 4060 видає в середньому 52,5 FPS у 1440p. З DLSS «Якість» кадр рендериться у 1707×960 — це менше пікселів, ніж у нативному Full HD, де RTX 4060 видає в середньому 74,4 FPS. Для 2K на 144 Гц і вище потрібна RTX 5060 Ti 16 ГБ або RTX 5070.
Що краще: RTX 4060 чи RTX 5060?
RTX 5060 швидша на 26% у Full HD, у неї пам'ять GDDR7 і багатокадрова генерація до ×6. Відеопам'яті в обох по 8 ГБ, блок живлення рекомендований однаковий — 550 Вт. RTX 4060 має сенс, якщо збірка з нею дешевша при тому ж процесорі, пам'яті та SSD. Ще один привід — коли важливі менший нагрів і шум: 115 Вт проти 145.
RTX 4060 або RTX 3060 12 ГБ — що вибрати?
RTX 4060 швидша на 16% у Full HD і на 48% у рендері Blender (OptiX). Вона підтримує генерацію кадрів DLSS і кодування AV1, а споживає 115 Вт проти 170. У RTX 3060 більше пам'яті — 12 ГБ, але нових збірок із нею в каталозі немає.
Чому RTX 4060 зникає з продажу?
NVIDIA завершила випуск RTX 4060: у базі TechPowerUp вона має статус End-of-life, на зміну прийшли RTX 5060 і RTX 5050. Нові карти ще є на складах, тому збірки з RTX 4060 то з'являються в каталозі, то зникають. Драйвери для RTX 40 виходять як і раніше, гарантія на ПК — 24 місяці.
Який процесор взяти до RTX 4060?
Для AAA-ігор у Full HD — 6–10 ядер: Core i5-12400F, i5-13400F, i5-14400F, Ryzen 5 7500F. Для кіберспорту на 165–240 Гц та гри зі стрімом — Core i5-14600K або 8-ядерний Ryzen 7 7700. Core i3-14100F із 4 ядрами підходить для онлайн-ігор, але не для нових AAA.
Який блок живлення потрібен для RTX 4060?
NVIDIA рекомендує блок живлення від 550 Вт, TGP відеокарти — 115 Вт. У збірках PowerUp стоять блоки на 650 або 750 Вт 80+ Bronze. Цього запасу вистачить і при заміні відеокарти на RTX 5070, для якої NVIDIA рекомендує 650 Вт.
Чи підтримує RTX 4060 DLSS 4 і DLSS 4.5?
Так, крім багатокадрової генерації. RTX 4060 підтримує DLSS Super Resolution на моделі DLSS 4.5 (з прискоренням FP8), Ray Reconstruction, Reflex і генерацію кадрів ×2. Багатокадрова генерація ×3–×4 і динамічна до ×6 працюють тільки на відеокартах RTX 50.