Робота з SOLIDWORKS вимагає високопродуктивного апаратного забезпечення для забезпечення плавної роботи та швидкості побудови тривимірних моделей. Найважливішим компонентом робочих станцій для роботи з Солідворкс є відеокарта. Давайте подивимось, наскільки різні моделі відеокарт NVIDIA Quadro підходять для повноцінного робочого процесу з SOLIDWORKS.

Рівні продуктивності

Для роботи з SOLIDWORKS можна обрати досить велику кількість відеокарт різних брендів. Вони будуть відрізнятись назвою, технічними характеристиками, вартістю. В інтернет-магазині для роботи з Солідворкс відеокарти доступні з лінійки NVIDIA Quadro, хоча на ринку доступні й інші карти різних виробників.

Для зручності ми розділили відеокарти на кілька рівнів за продуктивністю роботи:

Базовий рівень

Орієнтований на прості проекти, розробку невеликих моделей та базового використання SOLIDWORKS.

NVIDIA Quadro P2000 5GB – це відмінний варіант для початківців та невеликих проектів. Навіть 5 Гб пам’яті здатні забезпечити плавну роботу з невеликими збірками та базовими функціями SOLIDWORKS.

Пам'ять: 5 ГБ GDDR5

Ядра CUDA: 1024

Шина пам'яті: 160 біт

Пропускна здатність: 140.2 Гб/с

NVIDIA Quadro P4000 8GB вже більш потужна модель, яка дозволяє працювати з більшими збірками та виконувати прості симуляції.

Пам'ять: 8 ГБ GDDR5

Ядра CUDA: 1792

Шина пам'яті: 256 біт

Пропускна здатність: 243.3 Гб/с

Середній рівень

Підходить для більш складних проектів, великих збірок та симуляцій.

NVIDIA Quadro RTX A2000 6GB. В цій відеокарті відзначимо гарне співвідношення ціни та продуктивності. Вона підходить для більшості завдань, включаючи середні та великі збірки.

Пам'ять: 6 ГБ GDDR6

Ядра CUDA: 3328

Шина пам'яті: 192 біт

Пропускна здатність: 288 Гб/с

NVIDIA Quadro RTX 4000 8GB. Наявність 8 Гб забезпечує вищу швидкість роботи з великими збірками та складними геометріями, ніж у попередньої моделі.

Пам'ять: 8 ГБ GDDR6

2304 ядра CUDA, 288 тензорних ядер, 36 ядер RT.

Шина пам'яті: 256 біт

Пропускна здатність: 416 Гб/с

Nvidia Quadro P5000 16GB. А це вже професійна відеокарта з великим об'ємом пам'яті (аж 16!), що дозволяє працювати з дуже великими збірками та виконувати складні симуляції.

Пам'ять: 16 ГБ GDDR5

Ядра CUDA: 2560

Шина пам'яті: 256 біт

Пропускна здатність: 288 Гб/с

ТОП рівень

Знадобиться для дуже складних проектів, великих збірок, рендерингу високої якості та VR.

NVIDIA Quadro RTX A4000 16GB. Це гарний варіант для складних проектів, включаючи рендеринг високої якості та віртуальну реальність.

Пам'ять: 16 ГБ GDDR6

Ядра CUDA: 6144

Шина пам'яті: 256 біт

Пропускна здатність: 448 Гб/с

NVIDIA Quadro RTX 5000 16GB. Покращений варіант А4000, який забезпечує максимальну продуктивність в SOLIDWORKS.

Пам'ять: 16 ГБ GDDR6

3072 ядер CUDA, 384 тензорних ядер, 48 ядер RT

Шина пам'яті: 384 біт

Пропускна здатність: 448 Гб/с

Найвища продуктивність

Вимагається від відеокарт, які розроблені для реалізації найвимогливіших завдань - симуляцій великих збірок, візуалізації  складних сцен та паралельних обчислень.

NVIDIA Quadro RTX A5000 24GB, NVIDIA Quadro RTX A6000 48GB. Ці 2 потужні відеокарти з лінійки Quadro призначені для найскладніших завдань, наприклад, паралельні обчислення, симуляція великих збірок та візуалізація високоякісних сцен. Прискорене навчання ШІ до 10 разів швидше порівняно з попереднім поколінням завдяки апаратній підтримці структурної розрідженості.

NVIDIA Quadro RTX A5000 24GB

Пам'ять: 24 ГБ GDDR6

Ядра CUDA: 8192

Шина пам'яті: 384 біт

Пропускна здатність: 768 Гб/с

NVIDIA Quadro RTX A6000 48GB

Пам'ять: 24 ГБ GDDR6

Ядра CUDA: 10752

Шина пам'яті: 384 біт

Пропускна здатність: 768 Гб/с

 

NVIDIA Quadro RTX A5000ada32GB, NVIDIA Quadro RTX A6000ada 48GB. Новинки ринку з архітектурою Ada Lovelace, побудова на якій забезпечує безпрецендентну продуктивність та енергоефективність. Високласний 3D-дизайн, рендеринг, наступне покоління графіки ШІ, надзвичайна швидкість обчислювальних робочих процесів – все це доступно з відеокартами на архітектурі Ada Lovelace.

NVIDIA Quadro RTX A5000ada32GB

Пам'ять: 32 ГБ GDDR6

Ядра CUDA: 12800

Шина пам'яті: 256 біт

Пропускна здатність: 576 Гб/с

NVIDIA Quadro RTX A6000ada 48GB

Пам'ять: 48 ГБ GDDR6

Ядра CUDA: 18176

Шина пам'яті: 384 біт

Пропускна здатність: 960 Гб/с

 

Для роботи з SOLIDWORKS підходять навіть молодші представники серії Quadro – вони також мають підтримку Realview і Ambient Occlusion. Ці функції дозволяють підтримувати кращу продуктивність в режимі підвищеної продуктивності графіки, який створює додаткове навантаження на відеокарту. Тільки сертифіковані відеокарти можуть отримувати офіційну підтримку функцій Realview і Ambient Occlusion.

Яку відеокарту для Солідворкс обрати?

Вибір відеокарти залежить від конкретних завдань, над реалізацією яких ви працюєте в SOLIDWORKS. Якщо це якісь невеликі збірки, достатньо буде встановити карту базового рівня - NVIDIA Quadro P2000 5GB або NVIDIA Quadro P4000 8GB. Для складних проектів і симуляцій придивіться до відеокарт середнього або високого рівня. Це NVIDIA Quadro RTX A2000 6GB, NVIDIA Quadro RTX 4000 8GB, Nvidia Quadro P5000 16GB, NVIDIA Quadro RTX A4000 16GB та NVIDIA Quadro RTX 5000 16GB. Краще, якщо це буде карта з 16 Гб відеопам’яті.

Якщо ваша робота - це візуалізацією або паралельны обчислення, ваш вибір - це найпотужніші відеокарти з лінійки Quadro - NVIDIA Quadro RTX A5000 24GB, NVIDIA Quadro RTX A6000 48GB, NVIDIA Quadro RTX A5000ada32GB, NVIDIA Quadro RTX A6000ada 48GB. Іншими словами, потрібно мати хоча б 24 Гб, більше – краще.

Ще один важливий критерій для вибору відеокарти для SOLIDWORKS – це той бюджет, який ви можете виділити. В ідеалі, якщо ви можете придбати той графічний прискорювач, який відповідає складності ваших завдань. На крайній випадок, можна обмежитись менш дорогою відеокартою, але в цьому випадку будьте готові до можливого обмеження в продуктивності.

Чому для SOLIDWORKS NVIDIA Quadro, а не GeForce?

Основні відмінності між Quadro та GeForce:

Лінійки Quadro та GeForce виробляються NVIDIA і використовують однакову архітектуру, але вони мають різні пріоритети та наташтування, що робить їх більш придатними для різних завдань.

Зокрема, оптимізація для професійних додатків – це пріоритет відеокарт Quadro які спеціально розробляються для таких додатків, як CAD, САПР, 3D-моделювання та візуалізації. Quadro оптимізовані для роботи з таким ПЗ, як SOLIDWORKS, Autodesk AutoCAD, Maya та рядом інших програм. Сильною стороною графічних прискорювачів серії Квадро є стабільна робота, підвищена точність обчислень та дуже гарна сумісність з програмами, для роботи з якими вони і створювались.

Коли ви працюєте з великими збірками і складними моделями, стабільність системи є критично важливою. Відеокарти Quadro відрізняються високою стабільністю та надійністю. Вони здатні працювати багато днів практично без перерви над складними проектами, що є важливим моментом для користувачів-професіоналів. Використання спеціалізованих відеокарт зменшує ризик виникнення артефактів, збоїв та інших проблем, які можуть мати місце в разі використання непристосованого «заліза».

Відеокарти NVIDIA Quadro підтримують ряд необхідних для професійного використання функцій, таких як:

  • ECC-пам'ять, або пам'ять з корекцією помилок. Її наявність – майже обов’язковий чинник для професійних робочих станцій, де важлива висока надійність.
  • Технології синхронізації дисплеїв, які необхідні для роботи з 2 і більше моніторами.
  • Сертифікація ISV дає змогу отримувати 100% сумісність з основними професійними програмами.

Не забувайте періодично оновлювати драйвера Quadro, які випускаються та оновлюються з врахуванням змін в програмному середовищі SOLIDWORKS. Це дозволяє підтримувати високий рівень сумісності та продуктивності в роботі.

Ігрові GeForce відеокарти, що логічно, оптимізовані для ігор та інших ресурсомістких програм, наприклад, для відеомонтажу. Вони забезпечують високу частоту кадрів і неперевершену якість зображення навіть у «важких» іграх, але не здатні забезпечити високу стабільність, точність обчислень та плавність роботи, як це роблять відеокарти серії Quadro. Крім того, оверклокінг (розгін), який може допомагати в іграх, матиме непередбачувані наслідки в роботі з професійними додатками. Наприклад, під високим навантаженням ігрові (ще й розігнані) відеокарти можуть сильно перегріватись, що призведе до прискореного зносу та виходу їх з ладу.

Тому, ігрові відеокарти для SOLIDWORKS та подібних додатків практично не придатні.

Розвіюємо міфи про ігрові відеокарти для SOLIDWORKS

В середовищі геймерів і, навіть професіоналів закріпилось декілька міфів про те, чи можна використовувати ігрові відеокарти для SOLIDWORKS.

Міф 1. Навіщо платити більше?

Якщо продуктивність в іграх відеокарти Quadro та GeForce показують схожу, то і в професійних програмах буде така ж тенденція. Навіщо тоді платити більше та купувати набагато дорожчу відеокарту серії Квадро? Це груба помилка. Справа в тому, що стабільності, надійності та оптимізації ігрових карт GeForce для професійного софту буде катастрофічно не вистачати.

Використання для ігр та роботи однієї відеокарти виправдано в тому випадку, якщо ви «гамаєте» в дуже вимогливі до графіки ігри, і вашого графічного процесора серії Quadro цілком вистачає для отримання потрібного візуалу та швидкості ігрового процесу. Або, якщо у вас є гарна ігрова карта і ви працюєте з SOLIDWORKS на базовому рівні, коли не так помітний недостатній функціонал карт GeForce.

Міф 2. На драйверах від NVIDIA Quadro відеокарти GeForce працюватимуть так же ефективно.

Від такої «перестановки» жодної користі не буде, а от помилок та інших проблем може бути багато. Серед наслідків – падіння продуктивності, нестабільність всієї робочої системи, постійні конфлікти драйверів.

Якщо не хочете випробовувати наслідки таких «міфів» на собі, краще назбирати необхідний бюджет і придбати ту професійну відеокарту, яка необхідна конкретно під ваші робочі завдання. Рекомендуємо брати з невеликим запасом, щоб в недалекому майбутньому не довелось проводити передчасний апгрейд.

Чому важливо звертати увагу на тести відеокарт для роботи в SOLIDWORKS?

Як і для будь-якого важливого завдання, вибір підходящої відеокарти для SOLIDWORKS є необхідним для забезпечення плавної роботи, високої продуктивності та точності результатів. Моделі відеокарт відрізняються за характеристиками та можуть по-різному впливати на швидкість виконання різних операцій в SOLIDWORKS.

Фактори, що впливають на продуктивність відеокарт в SOLIDWORKS

Тести відеокарт для Солідворкс включають в себе ряд факторів:

  • Об'єм відеопам'яті

Більший обсяг відеопам'яті впливає на те, що можна виконувати складніші і більші моделі можна обробляти без будь-яких обмежень.

  • Кількість ядер CUDA/Stream процесорів

Ядра CUDA відповідають за виконання обчислень. Більше ядер – швидше карта обробляє дані.

  • Ширина шини пам'яті

Більш широка шина пам'яті підвищує швидкість обміну даними з процесором.

  • Архітектура

Чим новіша архітектура, тим, як правило, краща продуктивність та енергоефективність.

  • Драйвери

Спеціальні, призначені для SOLIDWORKS драйвери значно покращать продуктивність.

Як проводиться тестування відеокарт в SOLIDWORKS?

Тест компонентів для правильного вибору – це дуже гарний спосіб визначитись з покупкою, і обрати саме те, що потрібно. Без ризику отримати «гармату для стрільби по горобцях» або, навпаки, купити відеокарту для Солідворкс з дуже слабкими характеристиками. Існує кілька способів тестування відеокарт для SOLIDWORKS:

Вбудовані інструменти дозволяють провести швидкий і досить точний моніторинг за допомогою двох основних інструментів

  • SOLIDWORKS Performance Test - можна оцінити загальну продуктивність системи, включаючи наявну відеокарту.
  • SOLIDWORKS Simulation - виконуйте різні типи симуляцій (наприклад, симуляцію напружень) та порівнювати час виконання завдань для різних відеокарт.

Також можна використовувати сторонні програми, серед яких найбільш популярними є наступні:

  • SPECviewperf. Використовуйте цей бенчмарк для оцінки продуктивності графічних процессорів в професійних додатках, в тому числі, SOLIDWORKS.
  • 3DMark. Добре відомий багатьом «ігровий» бенчмарк може дати загальне уявлення про можливості відеокарти для професійних програм.

Що будемо тестувати?

Зазвичай, тестування відеокарти для Солідворкс стосується таких пунктів:

  1. Швидкість рендерингу - це час, необхідний для створення зображення або анімації.
  2. Швидкість взаємодії – з якою швидкістю відбувається обертання, масштабування та інших маніпуляції з моделлю.
  3. Швидкість симуляцій – це час, необхідний для виконання різноманітних симуляцій.
  4. Стабільність впливає на здатність відеокарти працювати без збоїв протягом досить тривалого часу.

Що дає тестування відеокарт на практиці?

  1. Обираємо оптимальну відеокарту. Дивимось, яка відеокарта найкраще підходить під ваші конкретні завдання.
  2. Підбираємо оптимальні налаштування. За результатами тестів можна підібрати оптимальні налаштування SOLIDWORKS для конкретної відеокарти.
  3. Моніторимо продуктивність. Якщо проводити тестування час від часу, це дозволить відстежити зміни продуктивності з часом і виявити потенційні проблеми.

Рекомендації по тестуванню:

Рекомендуємо використовувати офіційні інструменти. Вбудовані інструменти SOLIDWORKS та сторонні бенчмарки (наприклад, SPECviewperf), забезпечують більш точні результати.

Тестуйте в умовах, максимально наближених до реальних. Використовуйте моделі та збірки, схожі на ті, з якими ви маєте справу кожного дня.

Порівнюйте результати відеокарт. Такий підхід дозволить визначити, яка саме відеокарта буде оптимальною з точки зору співвідношення ціни та продуктивності.

Не забувайте про драйвери та завжди використовуйте останні версії драйверів для відеокарти та оновлення програмного забезпечення.

Купити відеокарту для SOLIDWORKS в інтернет-магазині PowerUP

Підбір окремих компонентів та робочих станцій для SOLIDWORKS – відповідальне завдання навіть для просунутих професіоналів. Треба врахувати багато моментів, зокрема, те, із завданнями якої складності ви будете працювати, наскільки тривале буде навантаження на «залізо», якими комплектуючими укомплектована ваша робоча станція тощо. До речі, важливо, яким бюджетом ви оперуєте для придбання окремої відеокарти чи всієї робочої станції.

Досвідчені спеціалісти інтернет-магазину PowerUP порадят, які компоненти під які завдання підійдуть, як підібрати «дешево й сердито», або дорого і найкраще. Сертифіковані відеокарти для SOLIDWORKS з різними характеристиками і такою ж різною ціновою політикою – зробимо все в найкоротші строки. Гарантія, знижки, бонуси – все в найкращих традиціях PowerUP!