Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0

Покращити процесор

Сортування:
спочатку дешевші спочатку дорожчі
Відображення:

Що таке процесор?

Купівля нового гаджета в сучасному світі може стати чимось на зразок проблеми. Основна перешкода в цьому відношенні виникає під час спроби вибрати той, який найкращим чином відповідає потребам. Одним із компонентів, про який ви, ймовірно, почуєте під час пошуку нового пристрою, є центральний процесор (ЦП). Процесори встановлені практично на всіх ваших пристроях, чи то розумний годинник, комп'ютер, чи то термостат. Вони несуть відповідальність за обробку та виконання інструкцій і діють як мозок ваших пристроїв.

Центральний процесор (ЦП) комп'ютера - це частина комп'ютера, яка витягує і виконує інструкції. ЦП - це, по суті, мозок системи CAD. Він складається з арифметико-логічного блоку (АЛУ), який виконує прості арифметичні та логічні операції, блоку управління і різних регістрів. Блок управління зчитує та інтерпретує інструкції з пам'яті, перетворює їх на серію сигналів для активації інших частин комп'ютера. Блок керування викликає арифметико-логічний блок для виконання необхідних обчислень. ЦП часто називають просто процесором.

Особливості процесорів

ЦП - це основний компонент, що визначає обчислювальний пристрій, і, хоча він має вирішальне значення, ЦП може працювати тільки разом з іншим обладнанням.

Процесори сьогодні розміщені на окремих чіпах, які відомі як мікропроцесори. Процесори являють собою складні пристрої, які складаються з мільярдів транзисторів. Зазвичай кількість транзисторів безпосередньо впливає на швидкість роботи процесора.

ЦП витягує інструкцію з ОЗП, декодує те, що насправді вона собою являє, а потім виконує її, використовуючи відповідні частини корпусу. Може включати в себе основну арифметику, порівняння чисел, виконання функції або переміщення чисел у пам'яті. Оскільки все в обчислювальному пристрої представлено числами, ви можете думати про ЦП як про калькулятор, який працює неймовірно швидко. У результаті робоче навантаження може запускати Windows, відображати відео на YouTube або обчислювати складні відсотки в електронній таблиці.

У сучасних системах центральний процесор діє як інспектор манежу в цирку, передаючи дані в міру необхідності. Наприклад, центральний процесор має повідомити відеокарту про вибух, бо ви вистрілили в бочку з паливом, або наказали твердотільному накопичувачу передати документ Office в оперативну пам'ять системи для швидшого доступу.

У процесорів є різна розрядність, що визначає їхню потужність. По суті, розрядність - це кількість бітів, яку ПК може зчитати й обробити за один такт. Ось основні три види комп'ютерів за розрядністю:

  • 64-х бітний;
  • 32-х бітний;

Був час, коли у процесора було тільки одне ядро. Тепер, коли у нас кілька ядер, вони обробляють інструкції набагато швидше. Ядра також можуть мати так звану гіперпоточність або одночасну багатопоточність (SMT), що робить одне ядро схожим на два для ПК, що робить їх ще потужнішими. Нові ПК зазвичай виходять із вісьмома ядрами.

Процесори розташовані на материнській платі. На материнських платах є спеціальний роз'єм для цього. ЦП сильно нагрівається, тому йому потрібна власна система охолодження у вигляді радіатора та/або вентилятора.

Виробництво процесорів складне. Основними виробниками є Intel і AMD.

Заміна процесора в комп'ютерах

Під час замовлення складання комп'ютера може виявитися так, що у ПК є всі необхідні вам характеристики, а ЦП слабенький. На допомогу прийде заміна комплектуючих.

Обмін процесора з доплатою в Україні можна замовити в магазині PowerUp. Зверніть увагу, що ця послуга надається тільки під час купівлі робочої станції. Заміна можлива тільки моделей одного виробника.

Можлива доставка по всій Україні Новою Поштою або кур'єром по Києву, також є варіант самовивозу з магазину.

Методи оплати надаються різні: післяплатою, кредитною карткою, в кредит, через термінал самообслуговування, безготівковий розрахунок, оплата через онлайн-сервіс WayforPay.

Гарантія надається на 12-24 місяців, залежно від товару.

Вгору